Mundial zakończył się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polska 1:0 Senegal
Mundial rozpoczął się skromnie. Trochę wymęczone zwycięstwo golem Lewego w 60. minucie spotkania. Mane kompletnie niewidoczny, Jędrzejczyk schował go w kieszeni.

Polska 4:1 Kolumbia
Teoretycznie mecz z najsilniejszym rywalem w grupie, jednak wynik dobrze obrazuje przebieg spotkania. Zaczęło się bajecznie od bramki Milika w już 2 minucie gry. Kolumbia wyrównała w 23, ale druga połowa to juz był koncert Lewandowskiego, który w 51, 60 i 69 minucie strzelił bramki kompletując klasycznego hat-tricka ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Polska 2:1 Japonia
Pomimo dwóch zwycięstw reprezentacja wciąż nie była pewna awansu. Potrzebny był co najmniej remis lub korzystny rezultat w meczu Kolumbia - Senegal. Zaczęło się kiepsko od straconej bramki w 13 minucie, lecz po 3 minutach Milik wyrównał. Później długo było bicie głową w mur. W końcu w 68 minucie zwycięską bramkę strzela Lewy.

Wychodzimy z grupy z 1. miejsca. Japonia, Senegal i Kolumbia zdobyły po 3 punkty, lecz najkorzystniejszy bilans bramek miała Japonia i to ona wychodzi z drugiego miejsca w grupie.

1/8 finału zagraliśmy z Tunezją, która sensacyjnie wyszła z drugiego miejsca w grupie H.

Polska 1:0 Tunezja
Ten mecz przypominał bicie głową w mur. W pierwszej połowie reprezentacja zmarnowała co najmniej 4 stuprocentowe sytuacje. Na szczęście krótko po rozpoczęciu drugiej w 51 minucie bramkę na 1:0 strzelił Robercik.

W ćwierćfinale czekał na nas Meksyk, który niespodziewanie wyszedł z 1. miejsca w grupie F wyprzedzając Niemców i Szwedów. W 1/8 finału pokonali oni Brazylijczyków dopiero po rzutach karnych 3:0 (0:0 po 120 minutach).

Polska 2:1 Meksyk
Prawdopodobnie było to najłatwiejsze spotkanie w fazie pucharowej. To był mecz Arkadiusza Milika, który strzelając bramki w 26 i 35 minucie skompletował dublet. Po tych bramkach mecz już był ustawiony i nie zmienił tego nawet gol Meksykanów w 84 minucie po błędzie Pazdana.

W półfinale czekał na nas gospodarz - Rosja, która w swojej grupie zajęła drugie miejsce. Pomimo, iż mieli tyle samo punktów co Arabia Saudyjska to właśnie oni z niej wyszli dzięki lepszemu bilansowi bramek. W 1/8 gładko rozprawili się z Portugalią 3:0, a w ćwierćfinale pokonali Argentynę po rzutach karnych 4:2 (0:0 po 120 minutach).

Polska 4:2 Rosja
Być może wynik na to nie wskazuje, ale był to zdecydowanie najcięższy mecz w całym turnieju. Zaczęło się od ostrego natarcia Rosjan, lecz to Polacy po golu Zielińskiego w 17 minucie cieszyli się z prowadzenia. Natarcie Sborny nie malało, lecz kolejna kontra przyniosła podwyższenie na 2:0 po golu Lewego w 30 minucie. Wszystko wyglądało na klarowną sytuację, mimo wszystko 2:0 to bardzo niebezpieczny wynik, który skończył się złapaniem kontaktu na 2:1 w 35 minucie. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy gola wyrównującego Rosjanie zdobyli w 52 minucie. Rosjanie napierali coraz mocniej próbując strzelić bramkę na 3:2, lecz dzięki wspaniałej postawie Fabiańskiego nie udało im się to. W 71 i 75 minucie bramki strzelił Milik, ustalając wynik spotkania na 4:2. Po tym ciosie Sborna już się nie podniosła.

W finale czekała na nas... Nigeria. Pierwsza w historii afrykańska drużyna, która awansowała do półfinału i finału ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zajęli oni 2. miejsce w grupie. Po drodze pokonali Danię 1:0, Iran 2:0 oraz Anglię 2:1

Polska 1:1 Nigeria (dogr. 2:1)
Zaczęło się bajecznie od bramki Lewego już w 4 minucie spotkania. Późniejsza gra prowadzona była pod dyktando polskiej drużyny. Wszystko popsuło się wraz z błędem obrony i golem wyrównującym Nigeryjczyków w 68 minucie. Reprezentacja szczęśliwie dowiozła wynik 1:1 do 90 minuty, by w dogrywce w 105 minucie Lewandowski strzelił zwycięskiego gola dającego wymarzone mistrzostwo ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Inne spotkania:

Grupa A:

Arabia Saudyjska nadzwyczajnie dobrze, zwycięstwo z Urugwajem 2:0 i remis z Egiptem dały tej drużynie 4 punkty i 3 miejsce.
Rosja wygrała mecz otwarcia z Arabią i także zremisowała z Egiptem. Przegrała natomiast z Urugwajem 3:1. O wyjściu z grupy przed Saudami zadecydowała większa liczba strzelonych bramek.
Urugwaj - zwycięzca grupy, sensacyjnie przegrał z Arabią Saudyjską, awans dały zwycięstwa z Rosją i Egiptem.
Egipt, największe rozczarowanie, czyżby Salah nie zdążył się wykurować ( ͡° ʖ̯ ͡°)? Do końca walczyli o awans, niestety zawiedli w ostatnim meczu z Arabią.

Grupa B:

Portugalia pewnie zwyciężyła grupę, nie wygrywajac tylko z Hiszpanami (1:1). Mecz z Marokiem to był pogrom aż 4:0, a z Iranem wymęczone 2:1.
Iran zaczął od skromnego zwycięstwa z Marokiem 1:0, by później zremisować z Hiszpanią 0:0 i w ostatnim meczu przegrać 1:2 z Portugalią. Dzięki remisowi Hiszpanii z Marokiem to właśnie oni wyszli z drugiego miejsca.
Hiszpania jedno z największych rozczarowań turnieju, odpadli pomimo nie przegrania żadnego meczu. Zaważył remis z Marokiem w ostatniej kolejce.
Maroko - tylko jeden remis, ostatnie miejsce w grupie.

Grupa C:

Francja naszpikowana gwiazdami zaledwie zremisowała z Australia w pierwszym meczu. Awans z drugiego miejsca wywalczyli głównie dzięki zwycięstwu z Peru (Hondurasem).
Dania skromnie wygrała wszystkie 3 spotkania wynikami 1:0.
Peru jedyne punkty wywalczyło w starciu z Australią. Był to już jednak dla nich tylko mecz o honor.
Australia tylko jeden remis - za to z Francją.

Grupa D:

Argentyna podobnie jak Dania wygrała wszystkie 3 spotkania w grupie po 1:0
Z drugiego miejsca wyszła Nigeria pokonując Chorwację i Islandię
W meczu o honor Chorwacji i Islandii wyszedł remis.

Grupa E:

Dzięki dwóm remisom i wygraną z Serbią Kostaryka zajęła 1. miejsce w grupie.
Brazylia wygrała skromnie ze Szwajcarią, zremisowała z Kostaryką 1:1 i sensacyjnie przegrała z Serbią 2:0. Mimo wszystko zajęli 2. miejsce w grupie.
O odpadnięciu Szwajcarii zadecydowało bezpośrednie spotkanie przegrane z Brazylią 0:1
Serbia jedyne punkty zdobyła niespodziawanym zwycięstwem nad Brazylią 2:0

Grupa F:

Grupę wygrał Meksyk, który nie wygrał tylko z Niemcami (1:1).
Niemcy zremisowali z Meksykiem oraz Szwecją. Awansowali dzięki zwycięstwu z Koreą Południową 2:1
Szwecja zremisowała dwa pierwsze mecze i sromotnie przegrała w ostatnim z Meksykiem 0:3

Grupa G:

Anglia pewnie wygrała wszystkie 3 mecze nie tracąc ani jednego gola.
Tunezja dzięki zwycięstwom z Belgią i Panamą wyszła z 2. miejsca.
Belgia sensacyjnie przegrała wszystkie 3 spotkania. Nie strzelili nawet jednej bramki.

Grupa H:

"Polska" grupa. Japonia wygrała z faworyzowana Kolumbią 1:0, by następnie przegrać z Senegalem takim samym rezultatem.
W ostatnim meczu Kolumbia wygrała 2:0 z Senegalem. Taki wynik nie zadowalał jednak ani jednej ani drugiej drużyny.

1/8 finału:

Iran pokonał skromnie Urugwaj 1:0
Rosja rozgromiła Portugalię 3:0
Nigeria wygrała z Danią 1:0
Argentyna wygrała z Francją dopiero po rzutach karnych 0:3 (1:1 po 120 minutach)
Niemcy wygrały z Kostaryką 2:1
Brazylia przegrała z Meksykiem w karnych 0:3 (0:0 po 120 minutach)

1/4 finału:

Nigeria pokonała Iran 2:0
Rosja w karnych z Argentyną 4:2 (po 120 minutach był wynik 0:0)
Anglia wygrała z Niemcami skromnym 1:0

1/2 finału:

Nigeria sensacyjnie pokonuje Anglię 2:1

Mecz o 3. miejsce:

Gospodarze - Rosja z Czerczesowem na czele zdobywa brązowy medal po zwycięstwie 1:0 nad Anglią ( ͡° ͜ʖ ͡°)