Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Jaki samochod polecacie do kupna w UK?
Mój budzet to 5-5,5k funtow (bez ubezpieczenia i podatku)
Interesuje mnie segment C - VW Golf VI, Audi A3, Honda Civic VIII, albo cos innego :)
Auta bede glownie uzywal do dojazdow do pracy - okolo 70km dziennie (czyli roczny przebieg zakladam 18-19k)

Bedzie to moje pierwsze autko tutaj wiec koszty ubezbieczenia tez musze uwzglednic (chociaz przy wstepnym wyliczeniu nie bylo duzych roznic dla Insurance Groups).

Warto kupowac w komisie ? Jak wyglada sprawa gwarancji ktore tam daja?

#uk #samochody #motoryzacja
  • 40
@harkan: Osobiście odradzam Arnolda Clarka, naprawdę. Wszystko jest pięknie i cudownie, do momentu, kiedy dostaniesz kluczyki. Mam kilka absurdalnych historii z nimi związanych - kupiliśmy dwa samochody mniej więcej w tym samym czasie i niestety po wypadku byliśmy zmuszeni wziąć kolejne od nich ze względu na presję czasu. Kuszą sporą ilością aut i w zasadzie dają pożyczkę na krzywy ryj, więc niestety opanowali rynek totalnie. Niemniej kolejne auto kupię choćby z
@Aenkill: ja obecne auto też mam z clarka i jak narazie złego słowa nie mogę powiedzieć. Faktycznie tak jak piszesz, kredyt praktycznie na krzywy ryj, plus oczywiście wciskany na siłę serwis i gwarancja. Ale jak się okazało, jak sprawdziłem książkę serwisową, rozrząd już powinien być wymieniony (auto 6 letnie, z value range). Jak zadzwoniłem do nich, konkretnie do babki z którą podpisywałem umowę, powiedziała, że mogą to zrobić w ramach gwarancji
@le_diavolo: Ta, wymieniać to oni potrafią, naprawiać nie. Miałam sporo akcji, ale najlepsza z Astrą jak miała przejść MOT (wykupiliśmy pakiet Autocare + Servicing). Długa historia, ale nie da się tego krótko napisać.

1. Samochód zostawiony na MOT. Nie przeszła, bo żarówka od podświetlania tablicy się nie świeci tj. zapalała się po ok. 20 minutach jazdy. Nie wiedzą jak naprawić, muszą wezwać "specjalistę". Samochody zastępczego brak.
2. Ktoś niby zajrzał, nie
@KlotzF23 Mazda 3 jak najbardziej wchodzi w grę. Tylko że spalanie w benzynie 1.6 chyba jest trochę wysokie jak na tej wielkości silnik. Bardziej się nastawiałem na wersje 1.6 FL w dieslu (2011 rok) Tylko że nie ma ich praktycznie na rynku w mojej okolicy (Sussex).
@Aenkill: grubo, ale jak spojrzysz w autocare manualu to tam pisze, że będą naliczać opłaty za pracę dopóki nie znajdą przyczyny usterki, i zwrócą to jedynie jeśli naprawa będzie gwarancyjna ( ͡° ʖ̯ ͡°). Naturalnie o tym nikt ci odpowiednio wcześniej nie powie