Wpis z mikrobloga

@mirasKo-Kalwario: Nie wiem Mireczku, bardziej mnie dziwi czemu Cracovia ma umorzone a Wisła płaci. Ale może ktoś z tagu Cracovii by wiedział. Natomiast spacerując obok stadionu Wisły i Cracovii nie da się ukryć że Wisła ma dużo większy teren, tam dalej jest jakiś stary budynek klubowy, parkingi itp. byłem tam nawet na piwku w barze klubowym chyba. Całkiem spory teren, więc podatek od nieruchomości musi też być spory.
  • Odpowiedz
@zafrasowany: Dzięki, ciekawy temat.

Zastanawiała mnie ta astronomiczna kwota dla Górnika Zabrze i jest tu pewien przekręt bo wszędzie piszą o wsparciu rocznym tymczasem w Górniku była restrukturyzacja zadłużenia i bank wyłożył 35mln na akcje klubu przy jednoczesnej umowie z miastem, że zostaną one odkupione. Pierwszą ratę Zabrze zapłaci w 2019r i będzie to trochę ponad 3,2 mln złotych. Jest to najwyższa rata w harmonogramie spłat. Całkowite odkupienie akcji ma nastąpić
  • Odpowiedz
@ms05: Nie wiem, nie znam tematu, być może jest w tym jakaś nieścisłość lub błąd. Natomiast robiła to poważna firma audytowa, więc też nie chce mi się wierzyć że coś źle policzyli. Na pewno jeśli jest błąd, Górnik lub Zabrze może to zdementować.
  • Odpowiedz
@zafrasowany: Nie twierdzę, że źle policzyli. Opierali się pewnie na danych z jednego roku lub sezonu i faktem jest, że Górnik otrzymał takie dofinansowanie. Wydaje mi się natomiast istotne skąd się to wzięło bo przy takim zestawieniu za rok pewnie te kwoty byłyby podobne w innych miastach, a w Zabrzu byłoby może 10% tego co tam przedstawiono.
  • Odpowiedz
@ms05: Jeśli zestawienie było za zeszły rok, to dostali wtedy 35 mln, więc zestawienie uwzględnia to dofinansowanie. Rozbijanie tego na XXX lat i dzielenie czy cokolwiek nie odzwierciedlałoby wtedy rzeczywistego wsparcia klubu przez miasto w roku kalendarzowym bądź sezonie piłkarskim, bo jeśli Ty pożyczysz ode mnie 10 zł w 2018, a od 2020 do 2030 będziesz to spłacać po 1 zł, no to w 2018 Cie dotowałem kwotą 10 zł i
  • Odpowiedz
@Cooltec: jak najbardziej się zgadzam co zresztą sam napisałem:

Nie twierdzę, że źle policzyli. Opierali się pewnie na danych z jednego roku lub sezonu i faktem jest, że Górnik otrzymał takie dofinansowanie.


Chodzi mi tylko o to, że brakuje informacji jakiego to okresu dotyczy. W artykule jest mowa o dofinansowaniu rocznym (na przykładzie Legii) co jest trochę mylące bo może się wydawać, że Górnik dostaje od miasta co roku 35mln a
  • Odpowiedz
@ms05 niestety, taka rola gołych liczb, podanych w dodatku w niezbyt dokładny sposób.

Co do ostatniego fragmentu, to chodziło mi o to, że może zamiast próbować promować miasto w ten sposób, władze powinny skupić się na rozwiązaniu różnych problemów, które gnębią to miasto, choć może to inwestycja długofalowa.

Mam nadzieję, że Górnikowi w przyszłym roku uda się powtórzyć/poprawić tegoroczny sukces, i mówię to jako kibic Piasta.
Powodzenia, i może do zobaczenia na
  • Odpowiedz