Wpis z mikrobloga

Mała uwaga. Jeżeli spodoba Wam się jakaś Rosjanka/Białorusinka/Ukrainka etc lub mężczyzna z nagrywający na youtube filmiki o życiu w Polsce to nie dodawajcie tego na Wykop lub gdzieś dalej w sieć, bo często skutkuje to atakiem troli i minusowaniem ich filmów i ksenofobiczną agresją w komentarzach pod byle pretekstem. A ten zawsze się znajdzie wśród zakompleksionej tłuszczy z wiedzą z filmików Atora i portalu kresy.pl.
Czasem to akcja pojedyncza, ale niektóre dorobiły się stałych hejterów.
Oczywiście nie jest to tylko wina wypoku, bo skala jest za duża i pewnie dochodza różne ''patriotyczne'' grupy na fb. A może jeszcze coś.

#youtube #ukraina #rosja #bialorus
  • 9
@rudy2007: Ironizujesz, a już niejedno konto zniknęło lub zwiesiło działalnosc przez ataki nastepujace zaraz po tym gdy filmik zaczeto linkować. Wypowiedzi tych osób sa celowo przekrecane lub nadinterpretowane jako obraza NARODU POLSKIEGO. Nawet pokazanie przypadkiem papierka na trawniku wystarczy aby stac się wrogiem polskiego ludu.
@szurszur: Robiłem kiedyś serię filmików, gdzie jeździłem po Podolu i opowiadałem co słyszałem lub puszczałem nagrania tych babć opowiadających co było np. 70 lat wcześniej w danym miejscu albo jak wyglądały represje, chowanie się po lasach w czasie wojny etc. To też było parę trolli co się czepiali. Tak już ludzie mają. Sami nic nie robią, a mają problem do kogoś ¯\_(ツ)_/¯
@szurszur: To działa na zasadzie frustracji z obecnej sytuacji(niekontrolowany napływ dużej ilości ukraińców)i niemożnością ukrócenia problemu. W przypadku osób prawicowych tolerancja jest na minimalnym poziomie i wystarczy byle pretekst, żeby wywołac burzę(tym bardziej, że taka osoba nie może zrobic nic więcej bo spowoduje to konflikt z prawem). U nas jest to jeszcze trudniejsze z dwóch powodów: Po pierwsze kupe lat nie było u nas żadnych większych grup mniejszości a po drugie
@Lukaas: Nie do końca się zgodzę, bo to nie dotyczy tylko Ukraińców i nawet nie tylko ludzi z byłego ZSRR. W stronę ludzi z Zachodu jest podobny hejt i nie dotyczy tylko imigrantów, ale także będących przejazdem turystów. Czyli nie tylko mniejszość i imigranci są atakowani.
@szurszur: Hejt na zachód jest spowodowany np. akcją: solidarnie przyjmujemy muzułmanów. Jak mówiłem wystarczy pretekst, żeby kogoś, czegoś nie lubic (w tym przypadku UE). Ale to tylko moja prywatna opinia, nie wiem co niektórym świrom siedzi w głowie xD.