Wpis z mikrobloga

Rodzaje wylewek podłogowych
Anhydrytowe – elastyczne, o właściwościach samopoziomujących. Nadają się na podłoża ogrzewane. Nie wymagają zbrojenia. Są niezbyt odporne na wodę. Powodują korozję niezabezpieczonej stali. Można z nich robić podkłady grubości od 2 do 10 cm
Tradycyjne cementowe – wytrzymałe, odporne na wodę, niezbyt elastyczne. Można z nich robić podkłady dochodzące do 8-10 cm grubości. Przeważnie wymagają wzmocnienia siatką zbrojącą.
Cementowe szybkowiążące – po ułożeniu osiągają pełną wytrzymałość znacznie szybciej niż zwykła zaprawa cementowa.
Samopoziomujące – po rozrobieniu wodą uzyskują płynną, lejącą się konsystencję. Łatwo się je więc układa. Zgodnie z nazwą nie trzeba samemu dbać o to, by ich powierzchnia uzyskała właściwy poziom. Można z nich robić podkłady o grubości od 2 do 30 mm. Nie wymagają zbrojenia.
Samopoziomujące do trudnych podłoży – oprócz wszystkich zalet zwykłych mas samopoziomujących nadają się do układania na starych, słabych, a nawet kruchych podłożach. Świetnie sprawdzają się na podłożach drewnianych, ogrzewanych oraz na izolacji z wełny lub ze styropianu.
Samopoziomujące grubowarstwowe – można z nich robić podkłady o grubości od 1 do 5 cm. Nie wymagają zbrojenia, gdyż zawierają mikrowłókna. Dobrze sprawdzają się na podłożach ogrzewanych.
  • Odpowiedz