Wpis z mikrobloga

Coś takiego bym powiedział:
- koszty kopania Bitcoina - przyjęty średni realny koszt wydobycia a aktualna cena
- porównanie do kosztów wydobycia złota i jak się rynek zachowywał w relacji do tego progu opłacalności

Polecam cały kanał tego typa, ma wieloletnią historię, znany koleś z londyńskiego 'city'.
IMHO Bitcoin i tak do zaorania i będzie flippering z Ethereum jeśli nie w tym to w przyszłym roku ale wnioski z wideo dotyczą też całego sektora krypto.


#kryptowaluty | #bitcoin | #ethereum | #zloto | #mining | #ekonomia
Saeglopur - Coś takiego bym powiedział:
- koszty kopania Bitcoina - przyjęty średni ...
  • 9
@maras_sc2: Historycznie w przypadku kopania krypto to właśnie z trzymania 'urobku' był największy hajs ale pytanie czy tak będzie w nieskończoność + wielkiej skali kopalnie i tak ciągle coś muszą sprzedawać jednak żeby pokrywać kolosalne koszty, realizować choć część wypłat zysku itp.
@Saeglopur: Jak na razie ilość nodów eth spadła w ciągu roku o 40%, a blockchain puchnie w tempie wykładniczym. Skończy się drugim EOSem uruchomionym na kilku serwerach w jakimś kraju z tanią elektrycznością. Poza tym kto by chciał otwierać biznes na jednej platformie z kryptokotkami. Ci, którzy się nad tym brandzlują pewnie nawet nie zagłębiali się w żadne szczegóły. Serio nie wiem jaki niezależny od btc hype miałby się nakręcić na
@Manah: Zmiany są grube w ramach Casper, dlatego też długofalowo ani rozmiar blockchaina ani rozwiązania które aktualnie sobie mają z tym radzić nie mają znaczenia. Dlatego też wg mnie ultraryzykowne są biznesy oparte na kopaniu (mimo że sam kopie) i docelowo to wszystko musi kompletnie inaczej wyglądać żeby sama infrastruktura była stabilna - myślę tu głównie na trwałości najważniejszych kopalni, gwarantowaniu rozmiarów sieci itd.
@Saeglopur: Ten film trochę jest naciągany co do rynku złota , w sensie że firmy padały , jak cena była za nisko , czasowe zamknięcie i otworzenie kopalni jest jeszcze kosztowniejsze niż kontynuacja operacji na kredyt , a produkcja jest hedgowana na lepszy poziom cenowy
@theromanpolan: Niektóre padały ale wiele kopalni faktycznie było zamkniętych, podobne zjawisko było w ostatnich latach wokół wydobycia ropy. Mnie jednak najbardziej ciekawi że koszty złota dziś są aż tak hosmicznie wysokie :O 12 tys. dolarów!

@sokota1: @Manah: A wy ciągle o tym że tu chodzi o transakcje jakby to miał być kolejny pośrednik czy system płatności i tyle || Tak samo bieżące problemy
@Saeglopur: ja nie mówię , że wszystkie firmy przetrwały warto popatrzeć jak mało spółek łupkowych padło w USA , dzięki kredytom sie utrzymali do czasu rozwiniecia techniki ekstrakcji z jednego odwiertu , a tam większość była nierentowna poniżej 60$
to co jest w filmiku to rozumowanie z podstw ekonomii , jednak realnie są jeszcze inne czynniki które wpływają na ten proces , i tak jak pisałem w przypadku kopalni nie jest