Wpis z mikrobloga

Na (niedużej bo niedużej, ale i tak) fali popularności #13reasonswhy postanowiłem przeczytać książkę. Książka ma 270 stron, przebrnąłem przez 50 i mam dość. Laska się zabiła bo jakiś koleś uznał jej tyłek za najlepszy wśród innych licealistek i umieścił to na liście? #!$%@? serio? Jakie będą kolejne powody - ktoś nie polubił jej zdjęcia na instagramie? I to jeszcze facet napisał, dorosły #!$%@? mężczyzna.

Może ja zwyczajnie nie jestem targetem tej książki, bo to powinny czytać inne 16-latki, które są w stanie się z tym utożsamić. Ale że to jest bestseller i robią na podstawie tego seriale?

Nie dam rady dobrnąć do końca, na szczęście jakiś użytkownik filmweba rozpisał te wszystkie powody: http://www.filmweb.pl/serial/Trzyna%C5%9Bcie+powod%C3%B3w-2017-762209/discussion/Kto+i+za+co,2884795#post_15102861

Pomijając pierdoły, to punkt 12, czyli gwałt, jest poważną sprawą, ok. Ale ten Bryce już w punkcie 9 gwałcił, czyli chcecie powiedzieć, że laska wiedziała, że koleś jest gwałcicielem i poszła do niego na imprezę? XDDDDDDDDDDDD

Daję 2/10

#ksiazki #netflix
  • 13
@zakamuflowany_fetyszysta: O to w tym chodzi właśnie, że większość sobie nie zdaje sprawę jak kogoś łatwo zniszczyć psychicznie i kumulacja takich pierdół jak to nazwałeś może doprowadzić do tragedii. U mnie typ się powiesił bo go laska rzuciła i co napiszesz, że to też pierdoła? Może dla nas tak ale widocznie dla niego to było coś na tyle traumatycznego, że odebrał se życie. O tym jest ten serial o ludziach którzy
@zakamuflowany_fetyszysta ale za to film o kolesiu którego ugryzł pająk i ma super moce już jest spoko :> :p albo o laserowych mieczach w kosmosie :) każdy lubi co innego i o ile (oglądam serial) faktycznie pewne rzeczy mogą irytować o tyle czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy że coś co dla nas jest głupim żartem ("masz duży tyłek" , "fajne cycki") dla kogoś mogą być bardzo dużym ciosem
@zakamuflowany_fetyszysta: nie no jasne i ja generalnie nie jestem za równanie w dół. Mówie tylko, że serial sam w sobie też wybitny nie jest, chociaż do obejrzenia, ale zwraca uwagę na spekty o których się nie mówi bo najcześciej wydaje się nam, że to nic takiego.
@zakamuflowany_fetyszysta: Przeczytałam tę książkę jak byłam w gimnazjum (5 lat temu) jednego dnia, bo czekałam na ten poważny (?) powód samobójstwa i się nie doczekałam... Ogólnie książkę oceniam słabo, serialu nie oglądałam i raczej nie mam zamiaru, bo nie kręci mnie tematyka pt. problemiki nastolatków ¯\_(ツ)_/¯¯ A z drugiej strony książka ta otworzyła mi oczy na to, jak niektórzy ludzie mogą być wrażliwi i, że warto reagować i czasem ugryźć się