Wpis z mikrobloga

polecam sprobowac Opery, jade od okolu 5 lat na znanym wszystkim Google Chrome ale ostatnio kolega zachecil mnie do sprobowania czegos nowego i...
jestem w szoku ʕʔ opera jest na silniku chromium wiec nie rozni sie bardzo mocno od tego co zostalo zaserwowane od Google, ale ilosc innowacji potrafi sprawic roznice
przykladowo: fajny (wbudowany) ciemny motyw, gesty myszką (np. zamknij karte, otworz nowa karte), wbudowana mozliwosc odlaczenia roznych video playerow od strony i wtedy są takimi floating okienkami (mimo ze mam 2 monitory to funkcja dalej niebotycznie przydatna), super synchronizacja miedzy PC a smartphonem (a przynajmniej na androidzie), na wzmianke zasluguje tez kombinacja klawiszy ALT+Spacja (co jest dosyc niewygodne, ale nie probowalem tego zmienic jeszcze), ktora otwiera kompaktowego okienko z wyszukiwarki waszego wyboru - to trzeba zobaczyc samemu
zmian / udogodnien wzgledem chrome jest jeszcze troche, ale to trzeba juz sprawdzic na wlasna reke
z minusow jest bardzo ubogi sklep z dodatkami, ALE ALE - jako ze opera jest na chromium to mozna pobrac wtyczke, ktora pozwala na instalacje takowych ze sklepu Google ( ͡ ͜ʖ ͡)
#opera #pcmasterrace #komputery #gownowpis
  • 10
  • Odpowiedz
@minecraftkoxik2008: Opera jest świetna... używam chyba od 2001 roku? Jakoś tak... Ale przyznam, że mam również Chrome, bo czasem jednak niektóre strony źle działają z Operą... Ale to dosłownie pojedyncze przypadki :)
  • Odpowiedz
@minecraftkoxik2008: najlepsze dwie rzeczy w Operze to jest szybki dostęp do Messengera i szybka opcja kopiowania/wyszukiwania po zaznaczeniu (+ przeliczanie walut i innych jednostek) Uzywam już ze 3 lata i nie ma szans żebym się przesiadł, jak w szkole muszę używać Chroma to mnie skręca że nie mam tych opcji dlatego zawsze instaluję Opere ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz