Wpis z mikrobloga

Siemanko Mireczki, ja tutaj z takim problemem bo nie mam w sumie do kogo się zwrócić o radę/pomoc. Ogólnie to całe życie myślałem i marzyłem o pisaniu własnych gier komputerowych, pracy w jakimś studiu game devowym etc. Skończyłem technikum informatyczne, 26 marca obroniłem inżyniera i zacząłem się rozglądać za pracą na portalu skillshot.pl, pracuj.pl, jooble etc. Na początku zacząłem szukać tylko na pozycji junior developera, później aplikowałem wszędzie gdzie nie wymagają 2 letniego doświadczenia i tego z czym nie miałem żadnej styczności. Aplikowałem do większych miast z racji iż w przypadku znalezienia pracy, nie będę miał problemu z przeprowadzką. Miałem do tego czasu niestety tylko jedno zaproszenie na rozmowę o pracę i niestety choć posada była naprawdę dobra, nie udało mi się jej dostać. Wysłałem z 12 maili i dostałem tylko 3 odpowiedzi, które wyrażały zainteresowanie ale z różnych powodów jednak pracy nie dostałem. Czas leci, ja wariuję z braku zajęcia i zaczynam wątpić w to co robię. Myślę nad nauką Javy/JSP/HTML/CSS i szukaniu pracy w pisaniu stron internetowych choć i za to nie wiem jak się zabrać. Na studiach miałem do napisania jakiegoś CRUDa/proste strony internetowe i nie sprawiało mi to problemu (w oparciu o tutoriale). Powinienem zacząć się tego uczyć i aplikować na młodszego Java Developera czy może zostać przy Unity i za wszelką cenę się rozwijać w tym kierunku? A może iść do jakiejkolwiek pracy za te 2200 miesięcznie i dalej programować? Będę wdzięczny za wszelką pomoc, doradźcie wykopki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programowanie #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweLwiatko: Ale w czym ty to Unity normalnie klepiesz, bo jak w C# albo w JSie to nie musisz się uczyć żadnej javy tylko poznać .net i znaleźć robotę jak .net dev albo poznać html/css/react i znaleźć robotę jako front. Skąd ta Java (o JSP to już nawet nie zapytam)?

Poza tym, game dev w polsce ma raka, zarobki mają tendencję to bycia niższymi niż w innych dzedzinach programowania, a ilość
  • Odpowiedz
@AnonimoweLwiatko: no niestety w polskim gamedev nie jest kolorowo - dobrą pracę mają tylko najlepsi i najbardziej zakręceni na tym punkcie :) dla reszty raczej nie ma szans na sensowna pracę w tym obszarze - ja osobiście wziąłem się za pracę w korpo jako dev, a swoje projekty robię po godzinach - nie jest to droga dla każdego bo korpo to korpo, ale jest to jakieś rozwiazanie.

Skoro robisz coś w
  • Odpowiedz
@AnonimoweLwiatko: Pracy z javą jest o ze dwa rzędy wielkości więcej niż pracy w gamedevie. Zresztą ogarnij się bo nie wygląda jakbyś wiedział jak wygląda rynek (tak sądząc po wypisanym ASP). Czytaj ogłoszenia i ucz się tego co jest w tych ogłoszeniach. Nigdzie nie znajdziesz pracy jeśli będziesz wiedzieć jak klepać coś tylko na podstawie tutków (tzn jakiś boilerplate tak, ale samą strukturę - nie)
  • Odpowiedz
@aseeon_: Skrypty piszę tam C# ale jak mówiłem, dopiero zacząłem się uczyć Unity. Sama znajomość programowania nie jest tam problemem, raczej brak znajomości wszystkich potrzebnych funkcji z Unity ale od czego mam dokumentację. Większość ogłoszeń w moim regionie to Java/JSP/HTML/CSS.

@p1res: Polecasz jakieś konkretne kursy?

@powaznyczlowiek: Unity to bardzo fajne narzędzie, sporo rzeczy wykonuje się poprzez proste klikanie w interfejs i wpisywanie wartości w odpowiednie miejsca ale wiadomo, że
  • Odpowiedz
@AnonimoweLwiatko: gamedev - ze 4000 miejsce pracy w całej Polsce, szalone nadgodziny, niższe zarobki, ale robisz to co zawsze chciałeś

korpo - z milion miejsc pracy do wyboru, normalne godziny pracy, wyższe zarobki, no ale nie robisz tego o czym marzyłeś w dzieciństwie

Wybierz mądrze :)

PS ja też zawsze chciałem pisać gierki, pisałem hobbystycznie, ale roboty nie było więc poszedłem do korpo (java/c++), i tak jakoś zostało. Kilka razy chodziłem
  • Odpowiedz