Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_: trochę nie rozumiem o co chodzi z tym nieuznawaniem dziecka od poczęcia. Taki zabieg lingwistyczny wydaje mi się ma na celu jedynie "umniejszenie" temu nowo powstałemu życiu, by można było z lekkim sercem powiedzieć że aborcja to nic wielkiego, przecież to jeszcze nie dziecko.

Ja osobiście jestem za aborcją ale nie mam problemu z nazwaniem dziecka dzieckiem ;d Jeśli to nie jest dziecko to co to jest?
@lakukaracza_: to chyba po prostu mamy inne definicje dziecka
Ja posługuję się tą - każda istota ludzka poniżej 18 lat życia
lub tą - syn lub córka, niezależnie od wieku

Problem z definicjami z tego co zauważyłem jest właśnie źródłem dużej części bezowocnych dyskusji między pro life a pro choice, jakbyście przestali używać słowa dziecko a używali swoich definicji, to szybko by się okazało że się zupełnie mijacie.

Z ciekawości, jaka
@Doman_60: Dziecko dla mnie zaczyna się w momencie gdy może samodzielnie, lub przy pomocy techniki przeżyć poza matką. Jest to ruchoma, zmieniająca się z rozwojem cywilizacji definicja.

Do tego momentu jest to dla mnie INTEGRALNA część matki bo bez niej nie może egzystować. Jako, że każdy ma naturalne prawo decydowania o sobie to matka ma prawo z tym potencjalnym kiedyś dzieckiem zrobić co się jej tam podoba.
@lakukaracza_: Kijowy przykład strasznie podałeś, wszystkie pliki które znalazły w skutku tych 20% instalacji na dysku, wskazują na to że instalowany plik jest grą, nawet jeśli ta gra nie działa.
Co do samych dzieci, również nie uważam żeby istota w brzuchu kobiety była dzieckiem, jest to płód, dopiero po narodzinach staje się dzieckiem, nie zmienia to jednak faktu, że już od momentu poczęcia mówimy tu o istocie ludzkiej (również popieram dostępną
@lakukaracza_: powiem tylko tyle, używanie takiej definicji jak Twoja nie sprzyja prowadzeniu dialogu i ewentualnemu przekonaniu rozmówcy.
Unikanie nazywania płodu dzieckiem jest dla pro-life pewną negacją człowieczeństwa tej istoty, co bardzo im się nie podoba (zresztą się nie dziwię)

Osobiście zauważyłem że warto raczej podchodzić do tego w taki sposób by naruszyć ich przekonanie o tym że zabicie człowieka zawsze jest złe bez względu na wszystko. Warto wspólnie zastanowić się co
który byłby osobą w takim samym stopniu jak ja jestem


@Doman_60: Ciągle popełniasz błąd sprowadzania płodu do człowieka. To będzie człowiek, ale nie nim jest. Nie myśli, nie czuje, nie pompuje sobie krwi w sumie to tylko kawałek mięsa w pierwszym etapie rozwoju. Ty nadajesz mu jakieś cechy których ono nie posiada, a dopiero będzie posiadać.

To, że coś posiada potencjał do bycia czymś nie znaczy, że to tym jest.

Ziemia