Wpis z mikrobloga

@trgf: Mieszkam na Dolnym Śląsku w jednym z większych miast i mam pełne Kościoly i oazy pełne młodych ludzi. To, że tego nie widzisz nie znaczy, że tego nie ma xD

weź się nie kompromituj


Ty używasz języka komunistów polskich chcąc pozbawić praw wyborczych ludzi Kościoła
  • Odpowiedz
Mieszkam na Dolnym Śląsku w jednym z większych miast i mam pełne Kościoly i oazy pełne młodych ludzi. To, że tego nie widzisz nie znaczy, że tego nie ma xD


@Brzytwa_Ockhama: Chyba w Bardzie jak wycieczka szkolna do sanktuarium przyjedzie.

Ty używasz języka komunistów polskich chcąc pozbawić praw wyborczych ludzi Kościoła


@Brzytwa_Ockhama: Języka używam polskiego. A przedstawiciele Watykanu, powinni realizować swoje prawa wyborcze w Watykanie.
  • Odpowiedz
@trgf: Musisz mieć kompleksy skoro sugerujesz komuś że mieszka gorzej.

Częścią Kościoła są ludzie - adwokaci, wykładowcy, budowlańcy, handlowcy, logistycy i mają oni prawa wyborcze. Mam nadzieję, że Cię to nie boli inaczej bawisz się w osobę która chce zabrać prawa wyborcze normalnym ludziom
  • Odpowiedz
Musisz mieć kompleksy skoro sugerujesz komuś że mieszka gorzej.


@Brzytwa_Ockhama: Ale jakie gorzej? Bardo to piękna i malowniczo położona miejscowość.

Częścią Kościoła są ludzie - adwokaci, wykładowcy, budowlańcy, handlowcy, logistycy i mają oni prawa wyborcze. Mam nadzieję, że Cię to nie boli inaczej bawisz się w osobę która chce zabrać prawa wyborcze normalnym ludziom


@Brzytwa_Ockhama: Nie ja dałem, więc nie mnie zabierać. Ale to nie Kościołowi ci ludzie
  • Odpowiedz
No w takim razie wiem już, że nigdy nie interesowałeś się tymi tematami na serio. Jezus i uczniowie to nie byli prości ludzie a często znali 3 języki z różnymi alfabetami i potrafili pisać i do tego pięknie (jak Św.Paweł) więc byli elitą intelektualną.


@Brzytwa_Ockhama: A ja głupi zawsze myślał, że ten najważniejszy z nich. Ten, no, Pjoter go wołali, to zwykłym rybakiem był.
  • Odpowiedz
Bycie rybakiem w Galilei to był świetny interes ponieważ jezioro Genezaret było bardzo zasobne w ryby.


@Brzytwa_Ockhama: I na pewno wymagało znajomości trzech języków w mowie i piśmie. Na C2. xD
  • Odpowiedz
@trgf: U św. Pawła i Piotra na pewno tym bardziej, że dom Św. Piotra był pierwszą sporą siedzibą chrześcijan którzy musieli znać hebrajski - bo żyli w Palestynie, grecki - bo taki był język urzędowy lokalny i łacinę - bo w drugiej części życia masa uczniów popłynęła do Rzymu.
  • Odpowiedz
@ostrvljanka: Masą rzeczy ot KK pełni rolę wykładni Religii i Biblii ponieważ ma największy autorytet w tych kwestiach. Jeszcze wcześniej KK wygrał spór o inwestyturę czyli możliwość desygnowania biskupów sobie bliskich nie bliskich rządzącym ergo nie ma poparcia władz jeśli prowadzą się patologicznie - tutaj odsyłam do mapek relacjonujących wybory z III Rzeszy w okresie władzy Hitlera - katolickie landy były najbardziej przeciw. Już nie mówię np. o walce z
  • Odpowiedz