Wpis z mikrobloga

Pytanko o przycinanko.
Tak, wiem że ##!$%@?, ale spadł deszcz, dodatkowo słonce tak świeci niekorzystnie, świeta dawno temu były, ale ja nie o tym.
Widzę ze papryczki rosną mi na 2 sposoby, są takie co puszczają fajnie listki nad wypuszczonymi już listkami - jak foto nr2
A inne tak nie robią, a chyba bym chciał, foto nr1
Czy któraś z tych papryczek wymaga już przycinania?
Może ta która się ładnie rozrasta, nie będzie wymagała przycinania?
Mają 1,5 miecha, i są to jalapeno.

#chilihead #chilizgobim #papryczki #chili #jalapeno
źródło: comment_PxvzwIC536da83YAMt0IZxuulxkFHQ8H.jpg
  • 5
@mironiusz: Nic tu nie tnij. Mają bardzo ładny pokrój. Same się rozkrzaczą. Poza tym jak na tą porę roku to są za małe do cięcia, gdyby wyglądały tak na początku kwietnia to miałoby większy sens, teraz nie.
@gobi12: Domowa uprawa ofkors, ale... na tydz w połowie czerwca cisnę na urlop i na 2 tyg na początku września.
O ile, o podlewanie się nie martwię bo zaleje konkretnie woda po przesadzeniu papryczek do 5l doniczek przed tym długim urlopem wrzesniowym, o tyle mam obawy,  ze kwiatków nie będę miał jak obrywać oraz nie będzie miał kto ich zapylić :/
Teraz są już takie jak załączam foto :)
PS- w
źródło: comment_Ptd1KkWIF4rWhpYosPeviR5RttWdvAlO.jpg
@mironiusz: Ja bym na pewno nic tu nie ciął ;) Dać rosnąc i tyle ;) Nawóz kupić i nawozić :) Będą owoce latem ;) No i przesadzić przed kwitnieniem i owocowaniem do docelowych donic ;) Bo takie przesadzenie powoduje najczęściej, że wszystkie kwiaty, pąki i owoce odpadają ;)