Wpis z mikrobloga

#citiesskylines #gry

Mireczki, mam mały problem z rondem, mianowicie, do ronda prowadzi dość długa 3 pasmowa droga (w srodku której jest wiadukt dwupasmowy) i tak jak na picrel podopieczni moi zamiast swobodnie sie rozjeżdżać po pasach to każdy się zatrzymuje i na coś czeka, w związku z czym droga zakorkowana hen, hen. Mam moda na ruch uliczny, zdaje mi się że "nakazy" na pasy ustawione są ok, ale może coś przeoczyłem albo #!$%@?łem. Jest w stanie ktoś pomóc?

Edit. dodam tylko, że wszyscy mają jakąś manię nt zjeżdżania na środkowy pas.
D.....j - #citiesskylines #gry

Mireczki, mam mały problem z rondem, mianowicie, do...

źródło: comment_HKpdbkMs3a9mqiXDQSSHIpbdXukbFL78.jpg

Pobierz
  • 23
@ThoughMass: jest jakieś konkretne przeciwskazanie czy jak? Wydaje mi się że w necie widziałem takie wynalazki.
@Atreyu: Niby tak, ale wydawało mi się ze ustawiając pasy w ten sposób zapewniony powinny być ciągły ruch, żeby sami siebie nie blokowali rozjeżdzając się po pasach.
@mydlina: sry nie mogłem edytować- chodzi mi też o to, żeby nie musieli zatrzymywać się w momencie kiedy nie ma ku temu powodów- skoro z lewej strony nie ma pojazdów, to czemu stoją jak osiołki?

@Acrivec: strzałkami też był ustawiany :D
@Dzej_Kej: to tak, ronda z większą ilością zjazdów niż 3 to przerost formy nad treścią, nikt nie korzysta z takiej ilości pasów.

Do tego, #!$%@? zupełnie światła z ronda, na rondzie ruch ma być płynny, a światła tego nie zapewniają. Lepiej pobaw się ze znakami pierwszeństwa.

Możesz zrobić pseudo rozjazd, który pozwalałby wcześniej skręcić w prawo w tą drogę.
mydlina - @Dzej_Kej: to tak, ronda z większą ilością zjazdów niż 3 to przerost formy ...

źródło: comment_BzUNsDMOlj5kNp28tIb02PdHxWEDXUte.jpg

Pobierz
@Dzej_Kej: Spaghetti nadpisuje strzałki. On służy do pokazywania jakie są w ogóle możliwe połączenia, a nie do ustawiania z jakiego pasa jak jechać. Używasz go np. jak robisz skrzyżowanie takie, a na środku ręcznie propami ustawiasz żywopłot. Wtedy używasz spaghetti żeby nikt Ci przez żywopłot nie jeździł.

Nie używaj go jeśli nie jest to wymagane. Używaj strzałek.
A.....c - @Dzej_Kej: Spaghetti nadpisuje strzałki. On służy do pokazywania jakie są w...

źródło: comment_ZCnYRgUX5h1sUNKDeBKHr9E09Q77vadf.jpg

Pobierz
zresztą, mimo przestawienia na pasy ruchy zamiast na "sphagetti", dalej fetysz jednego pasa.


@Dzej_Kej: bo masz skopane rondo. Z 3 wewnętrznych pasów nikt nie będzie korzystał, 2 zewnętrzne prowadzą do zjazdu w prawo, więc tak naprawdę samochody z 6 "dostępnych" pasów na rondzie korzystają tylko z 1, góra 2, a dojazd do tych 2 pasów jest tylko z środkowego pasa drogi doprowadzającej do ronda
@Dzej_Kej: W TM klikasz na dwie czarne strzałki a potem na skrzyżowanie w miejscu gdzie się blokuje. Następnie klikasz na ten samochód ze strzałką, oznacza to że więcej niż 1 samochód może wjechać na skrzyżowanie. Tylko uważaj bo dzisiaj aktualizacja weszła i chyba jeszcze TM nie zaktualizowali.