Wpis z mikrobloga

Heej, hej, dzień dobry!
Co myślicie o odkurzaczu centralnym? Buduje dom wiec najlepszy moment na zastanowienie się.

  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@samuraj24 a masz taki? Jakieś plusy, minusy?
Wiem ze jest cichy i bez kurzenia w pomoeszczeniu. A z minusów co przychodzi do głowy to długa nieporęczna rura, koszty
  • Odpowiedz
@grzes992: rozprowadzenie instalacji to grosze. Sam odkurzacz możesz kupić w przyszłości, bo będziesz miał taką możliwość. A teraz pomyśl, że za 5 lat będziesz chciał dokupić odkurzacz, ale nie zrobiłeś instalacji bo ktoś Ci powiedział "nie polecam"
  • Odpowiedz
@samuraj24: no z kreatywnością dzieci nie wygrasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co nie zmienia faktu, że takie akcje to rzadkość, wielkiego problemu nie ma z wyciągnięciem tego (zależy jak daleko jest to wepchane), a jednak centralny to wygoda i czyste powietrze w domu :)
  • Odpowiedz
@leesiuu: No zgodzę się, że to jest jeden na sto przypadków ale takie też się zdążają. Braciak też jeszcze mówił, żeby uważać na odkurzanie czegoś wilgotnego - ale tego nie wiem czemu - przecież w tym odkurzaczu jest normalny worek, myślę że może miał na myśli, że wilgotny brud się przykleja na załamaniach rury i może powstać potem jakiś osad, który będzie capił ?
  • Odpowiedz
@samuraj24: Generalnie OC jest skonstruowany tak, żeby wszystko przelatywało do zbiornika. Odpowiednie kąty na zakrętach, większe kąty na wejściu (żeby nei wciągnęło długich elementów, które mogłyby się zaklinować dalej).

Worek czy pojemnik to kwestia modelu odkurzacza, ale z ty mokrym to nie wiem, może faktycznie chodzi o przyklejanie się w rurze, ale są specjalne akcesoria do czyszczenia rur (zestaw kulek przeciąganych przez instalację mocą odkurzacza, które zbierają pozostałości w rurach).
  • Odpowiedz
@grzes992: Mam i polecam. Rura rzeczywiście długa, ale to i tak wygodniejsze niż ciągnięcie odkurzacza za sobą, szczególnie po schodach.
Instalację przygotowałem samemu, więc koszty materiałów nie były aż tak wysokie.
  • Odpowiedz
@grzes992: instalacje mozna zrobić bo jest tania, brat dokupił odkurzacz po 3 latach, ja też zrobłem tylko rury i kabelki i narazie nie czuje potrzeby dokupowania jednostki bo uzywam w 99% odkurzacza automatycznego xiaomi.
  • Odpowiedz
@grzes992: Mam tylko rury i gniazdka/szufelki (wydałem te 5 stówek żeby potem nie żałować że się nie da), i do uruchomienia dzieli mnie 2tys. Wtedy będę wiedział czy warto ;)
  • Odpowiedz
Stoję przed identycznym dylematem. Właśnie będę zamykał budynek (okna, dach) i za moment zaczynam wyposażenie budynku w instalację. Jeśli chodzi o odkurzacz centralny, to jeszcze rok temu byłem pewien, że zrobię a teraz już wiem, że na bank nie. Rację mają Ci, co twierdzą, że koszt samej instalacji jest nieduży i że można zrobić na zaś ale.... po co robić coś na zaś, skoro już teraz się z tego nie korzysta. Przyjmując,
  • Odpowiedz