Wpis z mikrobloga

@mmaku89: Dzięki :) Nigdy nie widziałem takiego czegoś, ale wygląda super. Niestety nie udało mi się znaleźć niczego takiego - może to jest jakiś specjalistyczny sprzęt?
A ta blacha do trzymania rurki poziomej trzyma się tylko od nacisku rurki, czy jest jakoś mocowana do prętów? Ja od zawsze palikuję pomidory, ale chętnie bym spróbował czegoś nowego, bo wbicie palików i podwiązanie 70 krzaków to nie jest taka przyjemność, jak się może
@mmaku89: posiałem 5 sztuk na balkonie z sadzonek które już miały 10cmm ale coś nie idą do góry a mają tyle ziemi że żona donice z nimi nazywa baseny dla kaczek, czemu tak wolno rosną?? są o połowę mniejsze niż twoje, wsadziłem je miesiąc temu do małych doniczek do rozsady.
@AleksanderRoz: Nie rosną, bo mają za dużo ziemi. Idą w masę korzeniową. Generalnie jedna z zasad produkcji rozsady, to przesadzanie czasem dwa/trzy razy do coraz większych pojemników.
Drugi problem to taki, że mają też za mokro. Taka ilośc ziemi przyjmuje zaby dużo wody, która nie jest roślinie potrzebna, wręcz szkodliwa.
Teraz je już zostaw. Podlej jakimś nawozem (najszybciej do takiej ilości florowitem) i duuużo słońca. W końcu ruszą.

Wyjątek jest taki,