Wpis z mikrobloga

Napisałem wczoraj do Pani Joanny z fundacji Pomóc Więcej w celu bliższego przedstawienia jej osoby @BOXDEL który to zorganizował zbiórkę charytatywną na chorą Vanessę i uzbierał ponad 40tysięcy złotych i do dzisiaj Vanessa nie widziała wszystkich pieniędzy. Fundacja Pomóc Więcej potwierdza to, że boxdel przelał 20 tysięcy złotych i obiecał dziewczynce, że przeleje dalszą część pieniędzy.
@boxdel nie wstyd Ci tyle zwklekac z przekazaniem pieniędzy dla chorej dziewczynki która to jak zaznaczyłeś, walczy o życie?
tak tylko na koniec przypomnę Ci twoje słowa:
Przysięgam na zdrowie mojej rodziny nie powinienem tego MÓWIĆ, ona się kur** odbędzie za wszelką cenę bo ja sobie nie pozwolę żeby ta gala się nie odbyła.
Zawołam te 650 osób które ostatnio zaplusowały post o pieniądzach ze zbiórki.
#boxdel #rafonix #csiwykop @niebezpiecznik-pl może ostrzeżcie internatów przed zbiórkami? ;) #patostreamy
e.....e - Napisałem wczoraj do Pani Joanny z fundacji Pomóc Więcej w celu bliższego p...

źródło: comment_rSEM8zLVHhSNMsUGxPWT68etbTSuWkKx.jpg

Pobierz
  • 72
@jaxon: na liczniku pokazywały się kwoty po odliczeniu prowizji (czyli de facto to co uzbierał to była kwota po odjęciu prowizji operatora). Poza tym z tego co wiem to zbiórki charytatywne są nieopodatkowane, o ile pojedyncza darowizna (od jednej osoby) nie przekracza kwoty 4900 zł. Gdyby gość był uczciwy i faktycznie musiałby opłacić podatki i prowizje to przedstawiłby dowody, jak inni youtuberzy. Na przykład Bystrzak TV po każdej zbiórce charytatywnej pokazywał
@niezwornowazony: nie znam tematu, pisze od strony która znam, ale jeśli pisał, że netto tyle tostaną to dał plamę. PS. Jeśli w Polsce ja zrobię zbiórkę charytatywną nie będąc fundacją niestety muszę zapłacić podatki.
@jaxon: tu nie chodzi stricte o kwestię charytatywna czy nie, chodzi o wysokość darowizn. Pojedyncza darowizna (od jednej osoby) do jakiejś tam kwoty - bodajże 4900 zł - nie podlega opodatkowaniu, a podatek rzędu 20% płaci się dopiero od nadwyżki tej kwoty

Poza tym jeśli związał się jakąś umową z tamtymi ludźmi to jak najbardziej mógł prowadzić zbiórkę charytatywną. Tak czy inaczej uczciwie by postąpił, gdyby przedstawił dowody co się stało
@niezwornowazony: on nigdy nie udowodni darowizny od wielu osób. On dostaje kase na swoje konto za streem (nie wiem czy dobrze napisałem) i to on daje darowiznę w tym momencie nie ma osób trzecich czyli darczyńców. Fakt jest taki, że powinien pokazać co i ile na co i by było pewnie OK z tego co piszesz.