Wpis z mikrobloga

Jestem cichym fanem Negroni. Pijam w różnych barach i w jednym jest lepsze, w drugim gorsze. Widziałem kilka wariacji i patentów w przepisach (np. odstawianie mieszanki na kilka godzin "do przegryzienia", sezonowanie zielonym/czerwonym pieprzem, itp).

Ale podstawowe pytanie do barmanów i znawców - jakich marek alkoholi najlepiej użyć? Campari to wiadomo. Ale co z wermutem i ginem? Używam Martini Rosso i Seagramsa Extra Dry, ale to chyba nie do końca to :)

#pytaniedoeksperta #bar #barman #alkohol trochę #alkoholizm
  • 5
@sowiq: może chodzi o infuzje ginu? Można czasem podkręcić jakiś gin dominującym aromatem którymś z ziół robiąc taki "napar" , wrzucasz ziółka przyprawy do butelki. Kombinacji jest multum, wariacji również. W dobrych barach w kartach mają swoje autorskie wersje negronii może to jedna z nich. Jak lubisz negronii to moze boulevardier przypadnie ci do gustu.
@sowiq: dosc późno wygrzebane, ale mam nadzieję, że fanem negroni nadal jesteś ;) co do wermutów, wyrzuć martini rosso- to nie jest wermut, a wino aromatyzowane. Martini ma w swojej ofercie wermut- martini riserva rubino. jeśli chcesz iść w bardziej wytrawny smak- punt e mes się sprawdzi jak najbardziej. co do ginu- z niższej półki beefeater sprawdzi się bardzo dobrze. jeśli chcesz dołożyć pare złociszy, no to dwie opcje: bardziej cytrusowy