Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie polecacie amortyzatory przednie do #ford #focus MK2 FL? Lewy przedni się wylał, wymienię komplet ale nie mam pojęcia jakiej firmy. Autem obecnie jeździ moja narzeczona, która nie zrobi nim więcej niż 500 km miesięcznie stąd nie wiem czy jest sens inwestować w wyższą półkę? Ze sklepu ford-esklep z odbiorem w #kielce od ręki mam Monroe oraz Kayaba niemal w tej samej cenie ~250 zł/szt.

#motoryzacja #naprawiajzwykopem #zawieszenie #amortyzatory #mechanikasamochodowa #kiciochpyta

EDIT: spojrzałem jeszcze dokładniej na ford-esklep, komplet Motocraft są za 388 zł ( ͜͡ʖ ͡€)
  • 10
@Zgubilem_Login: gdzieś wyczytałem jeszcze o wymianie dodatkowo odbojów i osłon przy każdej wymianie amortyzatorów, czy rzeczywiście jest sens? W sumie odkąd mam Focusa przeleciałem niecałe ~70k km i z zawieszeniem kompletnie nic się nie działo.
@johnq: Wszystko zależy od ich stanu. Ogólnie ile ma całkowitego przebiegu? Były już kiedyś wymieniane amorki? Jeśli to dalej oryginały siedzą a przebieg już jest po 120-150kkm to odboje można dla świętego spokoju skoro i tak będzie to rozkręcone. Osłony to tylko osłony. Jak nie są popękane lub wykruszone lub cokolwiek i nie przepuszczają brudu to nie ma sensu ich ruszać. Najwyżej sobie przeczyść :)