Wpis z mikrobloga

jaki kabel odpiac od predkosciomierza zeby nie wysylal predkosci do ecu? pomoze mi to z gasnieciem auta przy dojezdzania do swiatel na gazie. odpialem pompe abs i pomoglo, ale chce wiedziec ile jade na h wiec musi byc podlaczona, jedyna opcja to ta z ecu, obroty dalej beda falowac ale mniej i auto nie zgasnie, alfa156.komp nie pokazuje bledow, faluja na pb i gaz lecz na gaz gasnie czasem #alfaholicy #mechanikasamochodowa #alfaromeo
  • 24
@ScaRRyMaN: owszem ale jutro po pracy 400 km do zrobienia, a falowanie obrotow ktore jest przyczyna bedzie trudno szyybko wykryc. faluje tylko gdy sie porusza i gdy zluzuje bieg. jak stoi 0 fal
@ScaRRyMaN: po odpieciu przeplywki gasnie albo obroty faluja nawet w miejscu, po dodaniu gazu obroty lataja. czujnik położenia przepustnicy nie wiem gdzie jest i pewnie jest na torxy;/ mozliwe tez ze to czujnik położenia walu z teg co czytalem
@hakr: szukaj za filtrem powietrza przed dolotem, nie wykręcaj go tylko odepnij wtyczkę. Z tych objawów wynika, że silnik z jakiegoś powodu nie kompesuje sobie dawki powietrza na wolnych obrotach, gdy jest więcej powietrza wtłaczane samym jego pędem. Ewentualnie łapie lewe powietrze (czyli plak w dłoń i psikasz na odpalonym silniku w różne miejsca dolotu)
lewego podobno nie ma, za filtreem przed dolotem jest przeplywka. dziwne ze to tylko podczas poruszania pojazdu dlatego od razu mysle ze komp cos zle zlicza przez predkosc
@hakr: To co zaznaczyles to moze byc sterowanie przepustnicy jesli jest elektroniczna. Jak odepnie to nie odpali. @ScaRRyMaN: Jaki to silnik, TS? Jesli tak, to na problemy z falowaniem moze pomoc czyszczenie przepustnicy i dolotu, jesli to nie pomaga to na 99% obstawialbym padajacy przeplywomierz. Moze nie rzucac bledu a w rzeczywistosci byc uszkodzona. Sprawdzic to mozna na kompie, jakbys chcial to Ci napisze co trzeba zrobic.
@dStan: @ScaRRyMaN: moja przepustnica jest na linke, mam tylko krokowiec podpiety ale nie siegnne tam, tego ze zdjecia nie mam. za to znalazlem nieszczelnosc na malym przewodzie od vacum cos tam(rozgalezienie na 3 rurki i ta co szla do reduktora byla peknieta). nie przejechalem sie bo pilemxd. jakies rady jeszcze? moze zadzialalo cos.

2.0 ts
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hakr: szczelność dolotu za przepływomierzem to podstawa, daj znać czy pomogło. Sam miałem 2.0TS ponad 2 lata więc może coś będę mógł doradzić jak coś. A co do błędu poduszki, jak masz boczne w fotelach to przyczyną najprawdopodobniej będzie wtyczka pod fotelem żółta. Odepnij, przeczyść, potraktuj sprayem do styków i na chwile powinien być spokój :D