Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy.
Problem z laptopem Dell latitude.
Przed wymianą dysku HDD na SSD był ten sam problem. Po wymianie również występuje. Przed przeinstalowaniem Windowsa 10 system samoczynnie resetował się i wyskakiwał komunikat "Page fault in nonpaged area" bez zadnego kodu błędu. Zrobiłem reinstalację Windowsa 10 i nie pomogło, dalej np. przy restartowaniu komputera wyskakuje w/w komunikat. Trochę poczytałem i znalazłem kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu.
Jakie kroki już podjąłem?
1. Sprawdziłem dysk SSD programem SSDFresh, nie ma błędów. Zrobiłem chkdsk f/r dysku C. Też nie ma błędów.
2. Sprawdziłem pamięć RAM windowsową diagnostyką, nie ma błędów.
3. Pamięć wirtualna. Tutaj zmieniłem wartości na dysku C aby była kontrolowana przez system (wywalało blue screena "Page fault in nonpaged area"). Pózniej zmieniłem na (od 4096 MB do  6144 MB, bo mam 4 GB pamięci). Też wywalało. Teraz całkowicie wyłączylem pamieć wirtualną na wszystkich dyskach i też jest nie tak jak trzeba.
4. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki wraz z BIOSem.
Powyższe kroki nie pomogły w rozwiązaniu problemu. Temperatury podzespołów są w normie.
Wstawiam pliki .DMP do odczytu.
W dzienniku zdarzeń są 4 błędy krytyczne Kernel-Power. Identyfikator zdarzenia 31.
Mam pewne obawy co do baterii laptopa, jej żywotność jest na wyczerpaniu i to może powodować problem?
Dzienniki zdarzen i pliki.dmp 
LINK https://www.sendspace.com/file/92qjrl

Mój poprzedni wpis
https://www.wykop.pl/wpis/32004075
#informatyka #windows10 #bluescreen #komputery #windows #pomocy
  • 9
@spec_IT: Np. wacikiem do przemywania twarzy. Nasączasz go spirytusem salicylowym i delikatnie czyścisz styki. W pracy używam środka specjalnego, ale w domu ratuję się tym co jest. A kondensatory gdyby były walnięte to zobaczysz, bo będą spuchnięte. Ogólnie popatrz po stykach i płycie czy czegoś dziwnego nie ma. Nic innego mi na razie nie przychodzi do głowy, ewentualnie sprawdzić na pojedynczych kościach RAM jeszcze, może coś się gryźć czego memtest nie