Wpis z mikrobloga

Faro ładne ale na max 2 dni, nic ciekawego tam nie ma oprócz ładnych widoków, plaża też taka sobie i daleko od centrum. Polecam jedynie rejs 5 wysp na Faro
@_Shine: Ostatnio byłem 10 dni z tym, że zaczynałem w Faro a kończyłem w Lizbonie. Czasu i tak za mało na całość. Warto dopisać do listy Cabo da Roca, w okolicach nieziemskie widoki, droga zasypana cała piaskiem z plaży i śmigasz autem jak na safari ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wspomniana Sintra, Cascais. Z fajnych miejsc mogę polecić półwysep Setubal - rejs Vertigem Azul na oglądanie dziko żyjących
@_Shine: jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało tutaj albo na pm. Na północ od Lizbony jeszcze masz Peniche i Nazare. Wynajmujesz auto na lotnisku? Jakimi liniami lecisz? Ja ostatnio wynajmowałem samochód za darmo :DD
a plaże w okolicach Faro zastąpić plażami niedaleko Lizbony?


@_Shine: Ja bym odpuścił Faro i spędził więcej czasu w mieście :) Fantastyczna plaża (Praia da Ursa) jest przy wspomnianym już Cabo da Roca, trzeba zejść z klifu i potem wrócić, ale warto! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli będziesz miał samochód, warto też wybrać się do pobliskiego Azenhas do Mar, widok miasteczka położonego na klifie jest piękny!

Chyba
@_Shine jak dla mnie to spoko cena, chętnie bym poleciał. Jak termin pasuje a nie musisz specjalnie oszczędzać to bym brał. Ja leciałem ostatnio kombinacja WMI-BXH-FAO LIS-HAM-KTW cztery loty w cenie około 160zl/szt ale chciałem cały dzień w Hamburgu mieć :-)
@_Shine
@Prokurator1990
@swiatas1991
@troyes
@Chatzii
@zielony041
@yosoymateoelfeo tak czytam i czytam i nei wiem w końcu czy 8 dni Porto + 8 Lizbona jest okej :v
Chcemy zobaczyć tez Lagos i na razie jedyny pomysł to wycieczka jednodniowa autem, ale auto na dwa dni (wypożyczenie wcześnie rano i oddanie wcześnie rano albo w nocy) to jakieś 250zl, co wydaje mi się strasznie dużo. I nie wiem czy warto kombinować i cokolwiek zobaczę
@_Shine

@Prokurator1990
@swiatas1991
@troyes
@Chatzii
@zielony041
@yosoymateoelfeo tak czytam i czytam i nei wiem w końcu czy 8 dni Porto + 8 Lizbona jest okej :v
Chcemy zobaczyć tez Lagos i na razie jedyny pomysł to wycieczka jednodniowa autem, ale auto na dwa dni (wypożyczenie wcześnie rano i oddanie wcześnie rano albo w nocy) to jakieś 250zl, co wydaje mi się strasznie dużo. I nie wiem czy warto kombinować i cokolwiek zobaczę
@Mruvek: Rozumiem, że nocleg(i) w Lagos/okolicy nie wchodzą w grę, bo zbytnio komplikują logistycznie? I że cały plan jest optymalnie kreślony pod poruszanie się transportem publicznym?

W zeszłym roku zrobiłem taką wycieczkę z Lizbony do Lagos autobusem, na miejscu do dyspozycji miałem 6 godzin i 15 minut. Powiem tak: da się, ale trzeba trzymać tempo :)

Jeśli chodzi o Porto, tak jak pan @_Shine powiedział. Na samo Porto 2-3 dni spokojnie