Wpis z mikrobloga

@MokryNick: Strona sklepu to bardzo dobre źródło.
Na stronie Sony wszystkie dostępne systemy nawigacji są wymienione jako obsługiwane przez telefon

A-GPS, A-Glonass, Beidou, Galileo

Jeszcze definicja A-GPS z Wikipedii, żebyś nie mówił, że to nie działa bez sieci komórkowej

Assisted GPS (AGPS lub A-GPS) – rodzaj systemu GPS wykorzystywany w telefonach komórkowych, w którym używa się serwerów operatora sieci do skrócenia czasu potrzebnego na pierwsze znalezienie położenia. Usługa ta musi być
@joolekk: ja bym powiedział nawet że #!$%@?. Ale nie tylko Sony oszczędza na GPS. Jest wiele telefonów które mają ten problem ale chyba tylko jedna taka firma która nie ma ani jednego telefonu z GPS
@MokryNick: Przestań gadać głupoty, te telefony MAJĄ GPS!
Przełącz sobie tryb lokalizacji z "oszczędzanie baterii" na "wysoka dokładność" - ten pierwszy to lokalizacja po sieci, drugi to GPS.
@ms93: brakuje tylko GPS. Ja wiem co to jest A-GPS nie musisz mi linkować Wiki. Kup sobie po prostu Sony i idź do lasu tak daleko aż stracisz zasięg sieci komórkowej. Włącz nawigację i spróbuj wrócić do domu. Niezapomniane chwile gwarantowane.
@MokryNick: Pokaż jako dowód zrzut ekranu z ustawień lokalizacji z włączoną opcją "wysoka dokładność", a potem zrzut ekranu z aplikacji GPS Test lub GPS Status z włączoną lokalizacją i trybem samolotowym zrobiony, gdy telefon z włączoną aplikacją przebywał na otwartej przestrzeni przez co najmniej minutę. Inaczej twoje słowa będą tylko głupim gadaniem, bo nie masz żadnych dowodów. Specyfikacja i definicje technologii dostępnych w tych telefonach przeczą twoim słowom. Udowodnij, że telefon
przełączanie się na tryb samolotowy to nie to samo co brak zasięgu sieci


@MokryNick: W kontekście aktywności modułu telefonicznego (nadawanie sygnału) tak, ale w kontekście odbierania sygnału to jest to samo. Zarówno w trybie samolotowym, jak i podczas pobytu w jakimś lesie bez zasięgu lokalizacja będzie mogła być oparta tylko na sygnale GPS, bo nie ma dostępnego sygnału komórkowego.
Domyślam się, że twój GPS w trybie samolotowym jednak działał przed budynkiem,
@ms93: pojechałem do lasu specjalnie żeby zrobić test bo tryb samolotowy to jednak nie to samo. Niestety nie udało mi się znaleźć miejsca z takim absolutnym brakiem sieci. Był brak ale na odcinku kilku metrów więcto nie do końca to czego szukałem. Możliwe że masz rację, moje testy jak na razie to potwierdzają poza tym wcześniej testowałem na moim drugim Sony który miał później wymienianą płytę główną więc może miał tam
Pobierz MokryNick - @ms93: pojechałem do lasu specjalnie żeby zrobić test bo tryb samolotowy ...
źródło: comment_CeSWIlVasrrJ6JfZixhka7H7rX1oUSpa.jpg