Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie z zakresu #savoirvivre. W ostatnich paru tygodniach kilkukrotnie zmuszony byłem jeździć pociągiem. Za każdym razem trafiałem na wagony przedziałowe (IC). Dotychczas oczywiste wydawało mi się to, że przy wejściu do przedziału wypada powiedzieć "dzień dobry" pozostałym pasażerom. Ostatnio przekonałem się jednak, że tych standardów nie podziela zdecydowana większość podróżujących. Spośród kilkudziesięciu osób, które spotkałem, prawie nikt słowem nie odzywał się przy wsiadaniu, a pojedyncze osoby opowiadały na "dzień dobry" ze strony czy to mojej czy innych osób witających się przy wsiadaniu. Z czystej ciekawości zamieszczam poniżej krótką ankietę.

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #kulturaosobista #pociagi

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów

Czy wsiadając do swojego przedziału w pociągu witasz się z pozostałymi podróżnymi?

  • Tak 77.8% (137)
  • Nie 22.2% (39)

Oddanych głosów: 176

  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja nigdy nie mówię, bo zawsze wsiadam na pierwszej stacji. A głupio mi się widać jak np ktoś wysiada na następnwj stacji. Przecież w metrze czy autobusie się z ludźmi nie witasz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz