Wpis z mikrobloga

Mirki,
złożyłam wniosek paszportowy, poczym dowiedziałam się, że mój adres zameldowania jest inny niż ten, który widnieje w dowodzie osobistym (i taki też wpisałam we wniosku). Powinnam się skontaktować z Urzędem? Zasadniczo adres można zmienić przecież, gdy się posiada paszport, a nie trzeba go wymieniać. Na wniosku też jest zapis, aby podać ostatni adres zameldowania, więc muszą sobie z tego zdawać sprawę.
#pytanie
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@megana_:

poczym dowiedziałam się, że mój adres zameldowania jest inny niż ten, który widnieje w dowodzie osobistym


A tak swoją drogą, nie wiedziałaś, gdzie jesteś zameldowana?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megana_:
1. Skoro rodzice nie są tacy fajni, żeby powiedzieć Ci, gdzie jesteś zameldowana to powinnaś sama się tym zainteresować i to ustalić.
2. A tak w ogóle, to powinnaś być zameldowana tam, gdzie mieszkasz.
@sorhu no tak jestem zainteresowana, ale nie wstaje kazdego dnia z ta mysla, wyluzuj i jak sie jest studentem i wynajmuje sie mieszkanie to rzadko kiedy zmienia sie zameldowanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megana_:
Wystarczyło raz się zainteresować. Nie trzeba było wstawać każdego dnia z tą myślą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A że masa ludzi olewa obowiązek meldunkowy to żadna tajemnica.
@sorhu irytujesz mnie ;) raz się tym zainteresowałam i był spokój przez 25 lat, to całkiem długi 'raz', nowe zameldowanie mam od niedawna, btw w paszporcie nie ma nawet adresu