Wpis z mikrobloga

@Loloman: No to właśnie dzięki tej karcie komunikacyjnej zaoszczędzisz sporo czasu i są tam jakieś zniżki (odbijasz ją na wejściu i wyjściu), co do rozkładów np. w aplikacji to nie wiem, ale na darmowych mapach turystycznych miałem rozpiski. Jedyny minus to brak chińskich znaczków i taksówkarze tego nie ogarniają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy grupie 3 osób taxi było bardziej opłacalne niż komunikacja miejska, oczywiście w wyjątkiem
@alhakeem: to ja mieszkam w jakiś innych Chinach, nigdy nie widziałam karty prepaid na pociągi i rowery miejskie. W ogóle jak to możliwe? Metro owszem ale pociągi to inna bajka w Chinach. Rowery miejskie? To coś takiego w ogóle jeszcze funkcjonuje przy OFO, Mobike i 10 innych firmach?
@Loloman W Pekinie potrzebujesz karty miejskiej (一卡通), możesz jej używać w metrze, autobusach, nawet w niektórych sklepach możesz nią płacić. Jeśli chodzi o aplikację do metra czy busów to ja osobiście korzystam z 高德地图 czy Baidu Maps, wydaje mi się, że nawet jak wpiszesz łacińskie litery to powinno pokazać Ci trasę. A bilety na pociąg możesz kupić w aplikacji 智行火车票, też możesz wpisać łacińskie znaki, tylko w tych wszystkich wyżej wymienionych aplikacjach