Wpis z mikrobloga

#prawo #poradyprawne #polska #prawnik #cpr #swiadczenia

Hej Mirki. Potrzebuję porady, bo nie wiem co robić.
Czy zgłoszenie tego cokolwiek da i czy jest jakiś sposób, żeby to załatwić?

Od lutego pobieram świadczenie w PCPR Żyrardów - "Pomoc na kontynuowanie nauki".
Termin wypłaty świadczenia ustalony jest na 15 dzień każdego miesiąca.
W kwietniu bieżącego roku, miały być wypłacone zaległe świadczenia czyli 1500zł (łącznie), do 15.04.2018.

15.04, to była niedziela, więc pieniądze powinny być na koncie w piątek (13.04).

W piątek, 13.04, 2 razy dzwoniłem do działu świadczeń, aby upewnić się, że pieniądze zostały przelane.
Pani z działu świadczeń za każdym razem zapewniała, iż pieniądze będą w piątek.
Oczywiście pieniędzy nie było.
Świadczenia przyszły w poniedziałek.

Kolejna sytuacja, jest z dzisiaj (15.05.2018).
Dziś, powinienem mieć pieniądze na koncie. Ponadto, powinny być one przelane wczoraj, aby dzisiaj były zaksięgowane.
Zadzwoniłem do działu świadczeń żeby zapytać się, czy świadczenie znajdzie się dziś na moim koncie, bo przecież jest 15.04.
Pani zapewniała, że oczywiście, dzisiaj BĘDĄ pieniądze.
Na pytanie, czy zostały wysłane wczoraj, uzyskałem odpowiedź: "Nie, ZOSTANĄ wysłane DZIŚ".
Więc nie, pieniędzy dziś nie będzie.
Nie będzie ich też jutro, ponieważ bank (MBS), w którym konto na PCPR ma chore terminy księgowania.
Zapewne wyślą pieniądze dziś o 14 a na koncie będę miał je w czwartek xD.

A #!$%@? jestem dlatego, że wziąłem wolne w pracy, specjalnie po to, abym mógł zrobić zakupy i pozałatwiać sprawy urzędowe. Do wypłaty trochę zostało, a w lodówce mam tylko #!$%@? makaron xD.

P.S. Nie mogę tam pojechać osobiście, bo mieszkam w Warszawie, a wypłaca mi Żyrardów, bo tam się urodziłem.
  • 4
@fegwegw:
Pracuję przecież, #!$%@? od 6 do 12h w piekarni, ale mam po prostu rentę po ojcu i dodatek za nauczanie.
Już nawet nie chodzi o sam hajs. Ale #!$%@? o zasadę.
A z tych pieniędzy oprócz jedzenia, muszę kupować matce leki, więc wiesz.