Wpis z mikrobloga

@Stashqo: Nie mogę znaleźć żadnych konkretnych badań, ale na logikę - nie
Kreatyna jest w mięsie - mięso jest zazwyczaj obrabiane w wysokiej temperaturze a wciąż uznaje się je za źródło kreatyny
Inną sprawą jest to, że technicznie rozpuszczanie w gorącym napoju może nawet zwiększyć jej efektywność. Gorący rozpuszczalnik - lepsza rozpuszczalność, i przez to zwiększone przenikanie do obiegu krwionośnego.
Możesz ją zatem mieszać ;)
@MarianAlkoholik: Bo znudziło mi się wciąganie kreatynowych kresek a rozpuszczał jak jakiś fagas nie będę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ludi889: Dzięki, właśnie nie wiem czy w temperaturze nie rozkłada się na jakieś inne związki, nic nie znalazłem w rodzimych googlach, ale właśnie zacząłem kopać anglojęzyczne fora i mówią, że jest ok. No to ok ( ͡ ͜ʖ ͡)
@beefislife: tu nie ma żadnej nauki. Tak, jak wiadomo, że dobrze nie popijać ogórków mlekiem dobrze wiedzieć, że jak się wprowadza w dużej dawce do organizmu jakiś składnik, to dobrze to robić z głową i chociaż wiedzieć, jak to działa, jaką reakcję wykorzystuje. Brać, bo inni biorą?
- dużo pić/oczyszczać nerki (nawadniać się, jak pije się kawę).
- dołączyć do kreatyny (jak się bierze) jakieś cukry proste - nawet rozpuścić sobie