Wpis z mikrobloga

Mirki mam nie duże akwarium i chciałem sobie w nim zrobić coś na zasadzie ekosystemu podwodnego. Widziałem na yt jak jakiś typ mowil że nalał wody z rzeki obok domu o po 2-3 miesiącach wyrosły mu jakieś rośliny i pojawiły się zwierzaki XD jakoś nie chce mi się w ro wierzyć więc pytam. Co jest potrzebne żeby pojawiły się ślimaki jakieś tam krewetki i rośliny. Z czego zrobić podłoże i jakiej wody wlać i ogólnie co robić a czego nie. Pytam tu bo jakoś na Googlach nie znalazłem niczego pomocnego. Może któryś z was takie rzeczy robił :D #akwarystyka #akwarium #pytanie
  • 12
@Averanagi: skoro chcesz przeniesc rzeczke do domu 1 do 1. To przyniesc i dno rzeczki, jedyne czego bym sie obawial czy ruch wody nie bedzie za slaby, jednak rzeczka plynie, musialbys miec duza moc na napowietrzaczu albo konrketna deszczwonice. Sprobowac mozesz. Przenosisz to co jest i obserwujesz. Jedyne czego jestem pewien to po pewnym czasie jakis glonik czy inny mech pociagnie.
@sebek1234 no najbardziej mnie ciekawi czy to wszystko nie umrze po jakimś czasie. Tylko czy będzie coś tam żylo, rośliny i jakieś krewetki XD bo jeśli tak go cel osiągnięty. A co co dna. To wiem. Właśnie myślałem żeby wziąć trochę piasku z dna rzeki a pod piach ziemię kwiatowa bo ty gdzieś wyczytałem na necie
@Averanagi: ja bym wzial 1 do jednego z dna, to co jest. i tyle jak ci nie ucieknie oczywiscie. Raczej na krewetki to bym nie liczyl, na Slimaki raczej tak, Rośliny? no jesli cos tam rosło gdzie kopiesz to tez jest szansa, sprawa fajna, ja bym sprobowal
@sebek1234 a jak bym np przykład spróbował tak. Za wziąć 1 do 1 z dna. I do tego z innego miejsca jakieś małe roślinki wziął delikatnie żeby nie uszkodzić korzeni i spróbować '' zasadzic'' może by się przyjęły
@sebek1234 dzięki, jutro rano ruszam nad rzekę i spróbuję zgarnąć trochę dna. Masz jakieś porady jak toadnir wziąć? Żeby to się nie przemieszalo w jedność bo wtedy raczej nie zda egzaminu
@Averanagi: ja bym brał łopate i płaskie miski, i przekładał jeden do jednego by nie zaburzyć, albo druga opcja po prostu pierwsza warstwe dna do jednej michy, drugą warstwe (tą dolną) do drugiej i potem w odwortnej kolejnosci rozlozyc w Awkarium, powinno zdać egzamin. Daj fotke jak ustawisz