Wpis z mikrobloga

#taxizlotowa #taxi #szczecin @szymon-wrzesien

A jak pisałem że gość celowo prowokuje afery żeby mieć filmiki to go broniliście...
Ja to widzę tak:
1. gość postanowił zostać taksówkarzem
2. nie wiedział jak przyciągnąć klientów, więc stwierdził że będzie ten jedyny uczciwy i dodatkowo jedyny najtańszy
3. o ile uczciwość się opłaca, to bycie najtańszym się nie opłaca, więc zarabiał za mało, a ZUS trzeba płacić
4. jak się zorientował że w internecie ludzie oglądają te jego filmiki z "walką z nieuczciwymi taksówkarzami" to zaczął specjalnie prowokować i celowo wdawać się z długie rozmowy z nimi, zamiast zarabiać (w tym czasie mógł wozić klientów i zarabiać, ale wolał filmować z ukrycia swoje przepychanki z taksówkarzami)
5. nadal nie było zarobków takich jakie oczekiwał, klientów mało, a ZUS trzeba płacić
6. zorientował się że patologia się świetnie sprzedaje w internecie i sam zaczął robić patologiczne streamy dla nastolatków, daje się obrażać publicznie, itd
7. zaczął żebrać publicznie, prosić się by ludzie mu wpłacali kasę za nic, a pracować uczciwie najwyraźniej mu się odechciało bo się zorientował że to mało opłacalne (nic dziwnego jak nie szanował siebie i dał najniższe ceny w mieście)

PROFIT?
Moim zdaniem będzie tak:
8. koniec kariery na taxi, DG zamknięta #patostreamy
  • 36
  • Odpowiedz
no mam 26 lat i ci powiem tak każdy kto kręcił wały robił w branży ulicznej dziś buja się drogą furą. kilku siedzi itd ale wniosek każdy kto coś ogarniał to ma.


@a-lexis: Nie wiem co to za branża uliczna, ale powiem Ci tak - owszem również popieram kombinowanie żeby dużo zarobić a mało się narobić, ale - tylko gdy siebie szanujemy. On siebie nie szanuje. Jak można zarabiać na słuchaniu wulgaryzmów i pozwalaniu się obrażać? Właśnie stracił szacunek u wszystkich (dorosłych) ludzi którzy by w przyszłości mogli mu zaproponować współpracę.

Przyjdzie czas ,ze będzie zarabiał ponad pół miliona rocznie albo i więcej
  • Odpowiedz
@Jokker: Do Pana Szymona pasuje niestety jeden przymiotnik tzw "głupiomądry" zaczyna się bawić w eksperta od wszystkiego, zawsze ma rację nawet kiedy jej nie ma no i troszkę głupot zdarzyło mu się zaliczyć. Osobiście nic do niego nie mam, ale sodówka odbija. Jak byłem na pierwszych live streamach to fajnie można było na czacie podyskutować, wiesz jak wiele osób pytało o różne zakątki Szczecina? Co chwile czytałem "wow jak tu
  • Odpowiedz
@Jokker: no popatrz, a przykład z brzegu np. Dis, którego najłatwiej skojarzyć z wulgaryzmami (LEKKO MÓWIĄC) a jakoś nie ma problemu nawiązać współpracy z kimś znaczącym.
  • Odpowiedz
@Jokker: koleżko ale skoro ludzie to kupują no to znaczy ,ze jest popyt biznes to biznes ja tak to widzę. Czas pokaże co będzie dalej tak to chyba najlepiej można podsumować. Np jak ja pokazałem matuli kiedyś #danielmagical to ona mówi co to za głupek i ze mandat dostanie zaraz przyjedzie policja i go zamkną. Na co ja jej mówie ty widzisz ile on zarobił to co da
  • Odpowiedz
@Portowiec: No właśnie. Miał szansę te streamy rozwinąć w dobrą stronę, jak normalny dorosły człowiek, uczciwy, kulturalny, promujący kulturę (=przyciągający klientów) i miasto. A poszedł w stronę przyciągania nastolatków i dyskusji złożonych wyłącznie z wulgaryzmów (=odpychanie klientów i jakichkolwiek poważnych ludzi).

A wracając do tego co napisałeś wyżej: "Wtedy donejty się skończą a i normalne kursy też chyba nie będą zbyt częste, większośc woli zadzwonić na mixa albo 4you i mieć pewniaka niż niepewność czy złotówe pracuje czy może jednak nie"

Moim zdaniem już od początku miał mało klientów, a teraz będzie miał jeszcze mniej, ze względu na to:
- klient nie wie, czy wybierając jego taxi dojedzie bezproblemowo do celu, czy może będą kłótnie z
  • Odpowiedz
koleżko ale skoro ludzie to kupują no to znaczy ,ze jest popyt biznes to biznes ja tak to widzę. Czas pokaże co będzie dalej tak to chyba najlepiej można podsumować. Np jak ja pokazałem matuli kiedyś #danielmagical to ona mówi co to za głupek i ze mandat dostanie zaraz przyjedzie policja i go zamkną. Na co ja jej mówie ty widzisz ile on zarobił to co da mu mandat ?
  • Odpowiedz
@Jokker: pewnie ze tak bo traktowałbym to tylko jako show. zwykły biznes ja tak to widzę. Powiem ci więcej jak będę w szczecinie kiedyś i miał okazje wbije na taxe do niego i nagram sobie reportaż ze środka :D Mam rożne wartości ale wiem ile w dzisiejszych czasach daje portfel mając pełny portwel możesz duuuużo i to serio.
  • Odpowiedz
@a-lexis: A tak jeszcze wracając do tego, że napisałeś ze dałbyś się publicznie obrażać za 1000zł dziennie np.nagrywając parę godzin dziennie jak on.
Nie chcę Cię obrazić bo tylko rozmawiamy, więc bez urazy, ale przykładowo jakbyś był męską prostytutką dla gejów to 1000zł nawet w 1 godzinę byś mógł zarobić - to czemu nie to? ;) Pełny portfel byłby jeszcze szybciej;)
  • Odpowiedz
@Jokker: Jest jakiś mały ułamek ludzi, którym by to nie przeszkadzało :D
Tu dochodzimy do sedna, że tak długo jak się nie działa wbrew sobie i można na tym zarobić - to czemu nie?
  • Odpowiedz
@Jokker: musiałem chwile się zastanowić z odpowiedzią. wieć tak za tysiaka mogliby mi cisnąc nawet i 2 godziny wymyślałbym najróżniejsze przekleństwa i wyzwiska by napędzać karuzele. Potem bym sobie poszedł na kebsa i zjadł na oczach widzów beknął i powiedział pozdro od tasiemca elo :D //Wiesz w tym wszystkim chodzi o dystans do sibie i to gdzie mamy granice moralności. Dla gejów hmmmm brzydzę się tym i jest to sprzeczne
  • Odpowiedz