Wpis z mikrobloga

#szkolastandard

Na dzisiaj przygotowałem ciekawą kwestię wymawiania słowa "water" w języku angielskim. Nie wszyscy wiedzą, że według słowników Anglicy wymawiają je jako /ˈwɔː.tə/ (czyli mniej więcej "łote"), natomiast Amerykanie - /ˈwɑː.t̬ɚ/ (łatyr). Nie istnieje jednak coś takiego jak "łoter", tak często słyszane z ust Polaków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tę kwestię idealnie prezentuje Emily Blunt w filmiku z tego wpisu, kiedy opowiada o akcencie swojej córki (2:46). :)

Standardowo zapraszam na fanpage na Facebooku - dzięki za wszelkie polubienia!

#angielski #angielskizwykopem #jezykangielski
PalNick - #szkolastandard

Na dzisiaj przygotowałem ciekawą kwestię wymawiania słow...
  • 59
  • Odpowiedz
@fruity: tak samo spora rozbieżność istnieje pomiędzy tym jak jest według słowników, a jak wymawiają to Polacy.

Czasami nie da się tego słuchać i ludzie przełanczają odbiorniki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bohun89: Po czym wnosisz, że ukradłem materiał?

Nie widzę tam użycia fragmentu talk show, który tutaj przytaczam. Po prostu lubię Grahama Nortona i ten jeden fragment chciałem Wam przytoczyć.

Arleny nie oglądam na bieżąco, ale lubię. Oglądajcie jej filmy, czytajcie moje ciekawostki na mirko i dokształcajcie się! :)
  • Odpowiedz
@PalNick moze inne show ale chyba ta sama celebrytka, przykład z córką identyczny, jakoś nie rozpoznaje amerykańskich celebrytów ale chyba sobie śmiesznych historyjek o córkach mówiących Water w inny sposób nie podpieprzają
  • Odpowiedz
@kam966: Ten koleś z brodą to jej mąż i jest amerykaninem. Emily opowiada o tym że córka mówi z akcentem angielskim ale czasami naśladuje akcent ojca, widzimy reakcję męża.
  • Odpowiedz