Wpis z mikrobloga

@OrangeEkspert wy sobie chyba jaja robicie żeby płacić za neo ~70PLN w opcji do 10 (bo więcej wasza śmieszna linia nie daje rady) a do tego jeszcze macie to "utrzymanie łącza". A człowiek się prosi o poprawę warunków to dostaję odpowiedź że minimalny gwarantowany transfer w pana przypadku to 998kb/s. Z dnia na dzień jest coraz gorzej...
A kawałek dalej za połowę tej ceny / albo tą samą, mają "do 80" z wynikiem na poziomie 70-80.
Jak wygląda sprawa z rozwiązaniem umowy (na już bez 3 miesięcznego wypowiedzenia, bo mam was serdecznie dość) ze względu na niewywiązywanie się z waszej strony z parametrami.
Życie bez internetu od was, będzie sprawiać znacznie mniej problemów.
#orange #internet
Pobierz SpaloneSprzeglo - @OrangeEkspert wy sobie chyba jaja robicie żeby płacić za neo ~70PL...
źródło: comment_42bVmG5NaZWYT1M0eeoZD8DqKdDb9Af2.jpg
  • 14
@MisterMr: się śmiej, u mnie linie pozwalają na max 2MB ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wszedł prywaciarz i położył światłowody to wg. mojego rozeznania stracili ok 80-90% klientów z mojej miejscowości. I bardzo dobrze
@SpaloneSprzeglo: Warto pamiętać przy podpisywaniu o tym do 10Mb, jak jesteś daleko od źródła sygnału to na miedzianych kablach mocno traci tę prędkość. W godzinach wzmożonego ruchu dochodzi Ci kolejna strata i wynik jak widzisz. Współczuję i życzę światłowodu, albo nawet ogarniętego radia :3
@xdagadsx: Dzięki za dobre życzenie i mam nadzieję że się doczekam światełka :)
Znam całą tą technologię adsl i znam ograniczenia, ale do 10 to jest jedyna opcja u mnie i trochę mnie tyłek szczypie że nic z tym nie robią. Ogarnięte radio? Jeszcze takiego nie widziałem, miałem, testowałem i się tak zraziłem że wszystko mam w domu połączone kablem, a router jest tylko dla telefonu. LTE nie biorę pod uwagę
@SpaloneSprzeglo: radio też może być ogarnięte. Zanim mój dostawca położył światłowód, miałem u niego radio przez rok, oferta 20/2 i twardo trzymało te parametry, przy opóźnieniu przy pingowaniu do wp.pl na poziomie 20ms, w grach ok 50.
@SpaloneSprzeglo: rozumiemy, że sprawa jest ważna. Postaramy się pomóc. Czy zgłaszałeś problem w działaniu usługi? Jeśli nie prosimy prześlij nam zgłoszenie w opisanej sprawie. Sprawdzimy co jest powodem utrudnień. Zgłoszenie prosimy prześlij za pomocą aplikacji Mój Orange lub przez czat. Tutaj podajemy szczegóły. W kwestii dotyczącej opłaty za utrzymanie łącza, wynika ona obowiązków regulacyjnych, jakie zostały nałożone na Orange Polska przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem http://oran.ge/1Jg4bAH.
Prosimy
@OrangeEkspert:

rozumiemy, że sprawa jest ważna

Nie, nie jest ważna...

Czy zgłaszałeś problem w działaniu usługi?

Niejednokrotnie z waszą odpowiedzą o tym magicznym "998kB/s"

Sprawdzimy co jest powodem utrudnień.

To ja już śpieszę z odpowiedzią! Nie przemyślanie daleko od centrali dla mojego regionu. Przestarzała infrastruktura. Zbyt dużo podpiętych klientów

Warunkiem budowy infrastruktury sieci na danym obszarze jest uzyskanie od większości zamieszkujących ten teren mieszkańców wstępnej deklaracji przyłączenia się do sieci.

To
@SpaloneSprzeglo: czy zgłosiłeś już ten problem zgodnie z naszą wcześniejszą wiadomością?
W kwestii budowy sieci światłowodowej decyzja jest za każdym razem podejmowana indywidualnie. Pod uwagę bierzemy czynniki techniczne, finansowe, formalne oraz spodziewany popyt na usługi w danej okolicy. Nie ujawniamy bardziej szczegółowych kryteriów którymi kierujemy się przy budowie sieci.
@OrangeEkspert zgłaszane w salonie pisemnie oraz telefonicznie. Ewidentnie jest to problem przeciążenia sieci, bo problem występuje popołudniu oraz wieczorami. A widzicie, najpierw piszecie że warunkiem jest chęć większości a dopiero później dowiaduje się że uwarunkowań jest więcej... a wystarczyło napisać od razu całość. A odpowiedzi na temat rozwiązania umowy z winy operatora - bez płacenia kary za rozwiązanie nie otrzymałem.
@SpaloneSprzeglo: prosimy podaj nam numer jednego z Twoich zgłoszeń, a sprawdzimy działanie usługi u Ciebie. Zerwanie umowy bez naliczania płaty karnej jest możliwe, kiedy technicy potwierdzą, że Neostrada nie może u Ciebie działać z przyczyn technicznych leżących po stronie Orange.