Wpis z mikrobloga

Witajcie !
Czy prawdą jest, że do każdego windowsa 7 można zalogować się bez znajomości hasła?

Jeśli tak to w jaki inny sposób zabezpieczyć windowsa, aby nie można było się do niego zalogować ?
Nie mam tu na mysli szyfrowania wybranych folderów.

Dziś na wyjeździe jednemu z pracowników firmy w której pracuje ukradziono laptopa. Zawartość skrzynki pocztowej jest dla nas i naszej konkurencji na wagę złota. Plik z pocztą jest zabezpieczony hasłem, jednak jeśli zalogowanie się na konto użytkownika bez znajomości hasła jest możliwe, to po zalogowaniu do windowsa każdy będzie mógł ją przeglądać, ponieważ hasło zostało dodane do listy haseł outlooka...

Dodam, że konto użytkownika na laptopie jest w domenie pod Windows server (w momencie kradzieży laptop nie był w naszej sieci) i ma zablokowaną zmianę hasła.

Teraz myślimy jak zapobieć podobnym sytuacjom w przyszłości. Proszę o porady.

#windows #security #hacking #komputery
  • 8
  • Odpowiedz
Czy prawdą jest, że do każdego windowsa 7 można zalogować się bez znajomości hasła?

Jeśli tak to w jaki inny sposób zabezpieczyć windowsa, aby nie można było się do niego zalogować ?


@nitrohydride: Mało tego, możesz zalogować się prawie do każdego systemu bez znajomości hasła mając tylko fizyczny dostęp do niego. Zresztą po co się logować i zostawiać ślady jak możesz to zrobić z zewnętrznego systemu.

A jak się zabezpieczyć? Tylko
  • Odpowiedz
Przepraszam na noobskie pytania, ale czy ktoś kto używa bitlockera mógłby wyjaśnić poniższe kwestie:

Logowanie do komputera nie trwa kilku minut skoro dane są deszyfrowane po podaniu klucza?
Mocno obniży to wydajność w przypadku pracy z wymagającymi aplikacji do obróbki 3d itp. ?
Do tego praca z bazymi danych...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nitrohydride: nie, szyfrowanie nie wpływa mocno na wydajność, jest ono nieodczuwalne moim zdaniem. W mojej korporacji wszystkie kompy mają bitlockera.
W Windows 7 Pro nie będzie Bitlockera. To jest trochę lipa, dopiero w Windows 10 Pro Bitlocker jest dostępny za free.
  • Odpowiedz