Wpis z mikrobloga

Jakich umiejętności potrzebuję na juniora do web javy? Bo jak tak przeglądam oferty to widzę głównie spring, hibernate, git i sql. Czyli jeśli zrobię prostą restową apkę w springu wystawiająca JSON'a z użyciem jakiejś sql-owej bazy danych i git'a, to mam szanse już coś znaleźć? Oczywiście wszystko robione z jako takim zrozumieniem. Bo wydaję mi się, że to zbyt mało, stworzyć taka prostą aplikację można pewnie w kilka godzin albo i mniej czasu. Czy powinienem coś jeszcze zawrzeć w projekcie np. jakiś front z js'em (którego totalnie nie znam)?

#programowanie #java #naukaprogramowania #it
  • 11
  • Odpowiedz
@sili: teoretycznie możesz dostać pracę bez jakiejkolwiek wiedzy (ale to raczej słabą), ale jeśli już przejdziesz proces rekrutacji i nic nie będziesz umiał to Cię po prostu wyrzucą
  • Odpowiedz
@Zerion: No tak, ale własnie pytam dlatego, że chciałbym umieć tyle, ile faktycznie jest wymagane od juniora, a nie być piątym kołem u wozu i nic nie potrafić samemu zrobić.

@cxnmlhuipwetr: Nie w tym rzecz, bardziej miałem na myśli, że jestem w stanie zrobić aplikację w springu w której można dodawać, usuwać i edytować jakieś obiekty poprzez restowe api z sqlem i gitem bez robienia copy-paste z internetu (no może
  • Odpowiedz
@sili: Mirku, byłem w podobnej sytuacji, ogarnąłem jednak nieco front endu (html, CSS, angular) i dostałem robotę tylko, ze w desktopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sili wszystko jest kwestią jak bardzo dana firma potrzebuje ludzi w danym momencie, jak się trafi w dobry moment to znajomość top 100 pytań z Javy zaczytanych w internecie wystarczy by wzięli ( ͡º ͜ʖ͡º)
Poza tym zdecydowanie lepiej zacząć od stażu zamiast szukać juniorskich posad, junior to z reguły ktoś kto jakiejkolwiek doświadczenie już posiada
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@fefler: miałem portfolio na gicie, dwa małe projekty wrzucone, i akurat pytanie o to czy mam jakieś projekty padło, myślę że warto coś wrzucić, zawsze można poopowiadac co się robiło i jakie problemy się spotkało
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi, trochę po prostu się obawiam, że jeśli zrobię taką aplikacje bez frontu to nie ma to żadnego wizualnego efektu i w ogóle bieda. Nie chciałbym też, powiedzieć komuś, że znam podstawy springa i hibernate'a, po czym on patrzy na kod projektu i myśli tylko 'xD'.
Jednak na repo wypadało by mieć coś porządnego a nie hello wordy, chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz