Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 261
Tego wyjątkowo eleganckiego i uprzejmego mężczyznę skazano na siedmiokrotną karę śmierci. Kiedy ogłaszano wyrok, tłumy zgromadzone na ulicach klaskały.
Miał na koncie sześć (udowodnionych, nieoficjalnie jest to trzydzieści) ofiar. Jego ulubioną metodą byl strzał w tył głowy, ponieważ był "człowiekiem zbyt słabym psychicznie na walkę". Do dziś żywa jest opinia, że zabijał na zlecenie rządu. Dlatego też wielokrotnie śledztwa w jego sprawie umorzono. Dopiero w momencie w którym strzelił do Stanisława Ł. podczas snu zaczęło się "prawdziwe dochodzenie". Na początku pan Stanisław uwierzył w jego wymówkę jakoby huk spowodowała petarda. Jednak gdy zaczął uskarżać się na bóle głowy podczas tomografii znaleziono w jego czaszce kulę.
Podczas śledztwa dowodem którego nie dało się obalić stała się jaśniejsza plama betonu na podłodze garażu. W betonie znaleziono na wpół rozłożone zwłoki Jadwigi i Zofii de Laveaux.
Władysław Mazurkiewicz zwany był "eleganckim mordercą", a jego ostatnimi słowami przed straceniem były "Do widzenia, panowie. Niedługo wszyscy się tam spotkamy".

Twinkle - Tego wyjątkowo eleganckiego i uprzejmego mężczyznę skazano na siedmiokrotną...

źródło: comment_84sAFAfq5x3N3CG2Hp5r1mwePhwgZrwH.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Twinkle: najpierw o karach śmierci to myślę - USA
potem jakieś jakby polskie nazwiska - nie no może Polska?
potem znowu obce nazwiska - może to polscy imigranci w USA?
Ostatecznie nie wiem. Chyba za dużo polskich na imigrantów, ale pewny być nie mogę? U nas byłyby już tomografy w czasach kary śmierci?!
Zresztą... nawet jednej daty tutaj nie widzę, chociażby roku samego.
Nie ma jakiejś podstawowej zasady o umiejscawianiu w
  • Odpowiedz
  • 0
@Twinkle polecam ""Elegancki morderca" Cezarego Łazarewicza
Przeczytałem o tej kuli przez sen a potem betonie wiedziałem że to musi być "elegancki"
  • Odpowiedz
Dopiero w momencie w którym strzelił do Stanisława Ł. podczas snu zaczęło się "prawdziwe dochodzenie". Na początku pan Stanisław uwierzył w jego wymówkę jakoby huk spowodowała petarda. Jednak gdy zaczął uskarżać się na bóle głowy podczas tomografii znaleziono w jego czaszce kulę.


@Twinkle: O co chodzi w tych zdaniach? Strzelił w Stanisława Ł. podczas snu, a on tego nie poczuł?
  • Odpowiedz
  • 2
@Twinkle

Pierwszy tomograf, tzw. EMI scanner, został zbudowany przez sir Godfreya Newbolda Hounsfielda, z firmy EMI Ltd, z Wielkiej Brytanii. Podstawy matematyczne tego wynalazku są zasługą austriackiegomatematyka Johanna Radona. W 1917 roku udowodnił, że obraz dwu- i trójwymiarowego obiektu można odtworzyć w sposób zupełny z nieskończonej ilości rzutów tego przedmiotu. W 1956 roku Ronald N. Bracewell użył tej metody do stworzenia map słonecznych. Pierwsze urządzenia próbujące wykorzystać idee Radona budowali: w 1961
  • Odpowiedz
Prawdopodobnie chodziło o rentgen, nie o tomograf, to oczywiste.


@KRISSVector: nie wiem z jakiego powodu jest to dla ciebie oczywiste? oba te urządzenia wykorzystują promieniowanie X w celu obrazowania
btw. MRI z kolei już najprawdopodobniej w takim wypadku "dobiłby" pacjenta (zależnie od położenia, rodzaju materiału naboju i kilku innych)

@Twinkle: nie martw się, ludzie tu robią o wiele wiele wiele gorsze rzeczy, dobrze że chcesz :)
  • Odpowiedz