Wpis z mikrobloga

@sebekss: no tak ale miejmy na uwadze, ze ten telefon szalu nie robi (i nie robil przy premierze), a trzyma te sama cene od ponad pol roku. W listopadzie na blackfriday szlo go wyrwac taniej i przy przesylce PL serio nie ma znaczenia z jakiego magazynu, ot poczekasz sobie te 3-4 tygodnie po prostu.
Jego cena jest sztucznie zawyzona, podobnie jak cena wersji z 4GB ram, zaden xiaomi nie trzymal tak
@KaroleKKV: misku z xiaomi mam stycznosc zanim jeszcze na rynek wszedl rn2 i stal sie tzw. "wykop phone" wiec zbastuj.
Mamy pierwsza polowe roku 2017 na rynek wszedl samsung s8, zapowiadany jest oneplus 5, lg g6 juz na rynku i nadchodzi on pogromca flagowcow z chin mi6. Z ramkami wiekszymi niz poprzednik mi5, z ekranem 16:9 co juz wtedy bylo przestarzale, z aparatem foto ktory usilnie stara sie byc dobry, a
@PurpleHaze: Zaletą mi6 dość unkalną jest mały rozmiar. Obawiam się, że on nie stanieje po wejściu mi7 podobnie jak op5t po wejściu op6. Po prostu zejdzie z rynku, a cenę będzie trzymał. Już dzisiaj realnie mało który dystrybutor ma go w większej ilości.
@PurpleHaze: ja mam telefony (chyba już 7-8 modeli) xiaomi od pierwszego Redmi Red Rice, i to co trzyma przy tej marce to miui, myślałem nad zmianą ale każdy inny soft mi nie podchodzi, nawet od Huiweja emiui które powinno być podobne było nieintuicyjne.
Mam mi5 z google camera robi całkiem dobre foty, ale już mam go rok i mi się trochę znudził, wymieniam na mimix2 ze względu na ciekawy wygląd. A
@lukaschels: ja dzialam tak jak ty, tez kupuje po ~roku od premiery telefon, ale w tym roku odpuszczam xiaomi, nie widze sensu przesiadki z mi5 na mi6. No moze poza bateria ktora lepiej trzyma, bo 5 nie nalezy do telefonow energooszczednych :) Natomias mixy i ekrany 18:9 przy powiekszanych non stop gabarytach, to juz dla mnie za duzo.

@GleboZgryz: tu masz racje z ta wielkoscia, ale patrzac oglonie na rynek
@PurpleHaze: Uwielbiam takie bajko-pisanie . Sam mam mi6 żona mi5 i różnica nawet dla laika jest kolosalna. Aparat akurat na duży plus w mi6. Ktos kto nie miał telefonu z 6gb ramu a obciąża dosyć mocno system przy zabawie mi6 stwierdzi jak mógł bez tego żyć. Zero lagów system ładuje się w oka mgnieniu. 1200zł za taki telefon to na pewno nie jest kosmiczna cena. Dodatkowo telefon zdecydowanie lepiej trzyma się
@PurpleHaze: ten trend na pewno się utrzyma bo tendencje do patelni napędzają Azjaci którzy uwielbiają wielkie telefony, a dla xiaomi głównym rynkiem jest azja

Mi5 to dobry telefon i dalszym ciągu lepiej go kupić nawet używanego niż przepłacać za mi6. Szczególnie aparat da się poprawić
Uwielbiam takie bajko-pisanie


@djsun: ale przeciez ja w wiekszosci z tym co piszesz sie zgadzam, co bylo powyzej. Oczywiscie ze wydajnosc dla powerusera bedzie na plus, jak ktos kocha miec 10 appek on top niech sobie i ma. Ale na mi5 tez nie ma lagow i tez rzeczy sie laduje szybko. Oczywiscie ze pamiec przeklada sie na dostep do aplikacji, bo tak jest zrobiony android. Ale ty piszesz tak jakby mi5