Wpis z mikrobloga

#zakupy #heheszki

kupowałem bułki i ser. Zapakowałem bułki w taką małą foliową reklamówkę, ser w rękę i idę do kasy. Zapłaciłem i chowam ser do tej reklamówki od bułek. A pani mówi, że tak nie można, bo reklamówki są tylko do pieczywa a jak chcę wykorzystać reklamówkę do innych zakupów to muszę zapłacić 50gr :) No to wyciągnąłem ser z reklamówki, wyszedłem ze sklepu i dopiero na zewnątrz mogłem go włożyć z powrotem. Myślałem, że pani będzie mnie gonić za ten przekręt ale nie, udało się okraść sklep na 50 gr.
  • 49
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaloszer: Ale serio jest taki prawny absurd czy ironizujesz? Wiem, że weszla ustawa recyklingowa (czy jak tam ona się zwie) i podrożały reklamowki w sklepach. Ale naprawdę jak dorzucę coś innego do jednorazowki z warzywami to sklep może mieć nieprzyjemnosci z tego powodu (ktoś faktycznie może próbować to podciągnąć pod omijanie ustawy)?
@dyskotekowy__rabin: Niestety to smutna rzeczywistość a nie cebulactwo. Załóżmy że Pani Ci sprzedaje ziemniaki, w reklamówce która jest niezawiązana i możesz tam dorzucić jakies produkty. W razie spotkania kontrolera Pani dostaje mandat za to że pozwoliła Ci dołożyć zakupy do bezpłatnej reklamówki która służy jako pojemnik na ziemniaki a nie reklamówka na zakupy...
no właśnie pani coś mówiła, że to jakaś ustawa, ale jak na moje to bez sensu w takiej formie.


Dlaczego bez sensu? Wiele osób teraz nie kupuje reklamowek, bierze swoje z domu, dzięki czemu mniej mamy foliowych śmieci
Ustawa mówi, że z oplaty recyklingowej zwolnione są lekkie torby poniżej 15 mikronów grubości o ile torby te służą do higienicznego zabezpieczenia produktów tj. bułki, warzywa, ale już nie śrubki, Pani naraża się na kare od 500 zł do 20000 zł, jeżeli nie pobierze opłaty recyklingowej, absurdow jest więcej, ktoś słyszał o BDO, wchodzi w życie w lipcu jak używacie w firmie folii stretch, palet, kartonowych pudelek warto się zapoznać. Wszystko to