Wpis z mikrobloga

Z okazji że dziś była matura z języka angielskiego a to jest przedmiot przez który jej nie zdam mam pytanie. W jaki sposób uczyliście się angielskiego? Czy możecie polecić jakieś dobre strony które mogą mnie przygotować do zdania matury? Od razu mówię że kursy angielskiego odpadają :/
edit: na naukę został mi tylko rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#matura #angielski #jezykangielski #jezykiobce
  • 28
  • Odpowiedz
@zozol1950: Zainstaluj sobie na telefonie hello talk albo używaj jakiegoś innego interpals.net i próbuj rozmawiać z innymi osobami po angielsku. Na początku pewnie 80% tego co będziesz chciał powiedzieć będzie szło przez translator ale nie zrażaj się i po miesiącu, dwóch regularnego rozmawiania zobaczysz efekty. Ja sam w trzy miesiące wakacji (między gimnazjum i liceum) zrobiłem takie postępy że z średniaka bylem jedną z lepszych osób w klasie no ale
  • Odpowiedz
Nie nauczysz się języka jeśli nie będziesz go używał. Im więcej różnorodnego kontaktu z angielskim tym lepiej. Nigdy nie próbowałeś ale wiesz, że nie będziesz umiał. Nienajlepsze podejście
  • Odpowiedz
@michin: ale zastosuje to co mi poradziłeś pobiorę sobie jakąś aplikację do pisania z ludźmi i na początku nawet będę pisał przez translator zwłaszcza że lubię kontakt z ludźmi to chcąc nie chcąc pisząc podobne kwestie zapamiętam i może to pomoże mi przezwyciężyć stres przy mówieniu po angielsku (chociaż jest on spowodowany tym że nie umiem mówić po angielsku)
  • Odpowiedz
Dlatego najlepiej jest jak najszybciej zacząć mówić w danym języku. Po to jest w sumie cała ta nauka, żeby w razie czego umieć się porozumieć z drugą stroną. Jak nie będziesz wiedział jak coś powiedzieć to zajrzysz do słownika lub translatora, schemat się powtórzy kilka razy i wchodzi do głowy. Wtedy uczysz się nie tylko słówek ale i sposobów w jaki można je użyć. Naprawdę nie ma się czego bać
  • Odpowiedz