Wpis z mikrobloga

Z okazji że dziś była matura z języka angielskiego a to jest przedmiot przez który jej nie zdam mam pytanie. W jaki sposób uczyliście się angielskiego? Czy możecie polecić jakieś dobre strony które mogą mnie przygotować do zdania matury? Od razu mówię że kursy angielskiego odpadają :/
edit: na naukę został mi tylko rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#matura #angielski #jezykangielski #jezykiobce
  • 28
  • Odpowiedz
@zozol1950: sciągnij sobie jakiegoś ebooka z chomika gdzie masz podstawy gramatyki a potem zacznij przeglądać angielskie strony. Czytaj to co cie ciekawi a jak trafisz na słowo którego nie rozumiesz to sprawdzaj. Więcej ci do matury nie potrzeba.
  • Odpowiedz
@zozol1950: Spróbuj jak najwięcej otaczać się angielskim, zmień sobie język w telefonie, oglądaj seriale z angielskimi napisami (albo przynajmniej polskimi na początek), na pewno masz jakąś ulubioną muzykę/wykonawcę- może spróbuj tłumaczyć dla siebie teksty piosenek? Człowiek najszybciej uczy się, gdy jest emocjonalnie zaangażowany, a nie tylko kuje na pamięć.
  • Odpowiedz
@zozol1950: ja dzis pisalem, mysle ze wynik bedzie bardzo dobry, a najwiecej angielskiego zdecydowanie nauczylem sie z gier, zwlaszcza multiplayer gdzie moge pogadac z kims przez co i moja bariera mowienia po angielsku zostala przelamana
  • Odpowiedz
@zozol1950: Olałem nauke totalnie. wykułem tylko jakieś typowe zdania na początek i koniec maila. No chyba że gre w lola uznajesz za naukę, to uczyłem się codziennie: Wynik: 39/40 z zakmniętych
  • Odpowiedz
@zozol1950: Gramatyka: Grama to nie drama.
Obycie z językiem: seriale, filmy tylko po angielsku, z angielskimi napisami. Ksiązki po angielsku (możesz zacząć od tych dla dzieci). Zmień sobie na telefonie, kompie język na angielski. Na YT oglądaj filmy które Cie interesują po angielsku, tu znowu możesz zacząć od bajek dla najmłodszych, tłumacz sobie ulubione piosenki. Graj w gry. Przenieś się z wykopu na reddita.

A jak już złapiesz jakiś poziom,
  • Odpowiedz
@zozol1950: muzyka gry filmy, gdy konczylem gimnazjum nie ogarniałem roznicy między czasami przeszłymi, teraz matura zdana na minimum 75%, wszystko dzieki kulturze, czasem staraj sie wczuć w postać i walić w głowie cytatami które ci sie spodobały a szybko sie wyuczysz
  • Odpowiedz
@zozol1950: jak masz ulubione filmy w których kwestie znasz niemal na pamięć a przynajmniej wiesz o co chodzi to angielski z angielskimi napisami. Btw warto też sie szkolić biorąc jakiś cytat po polsku i zastanawiać się jak to po angielsku brzmi, stworzyć myśl w głowie i sprawdzić na tłumaczu czy się udało
  • Odpowiedz
@zozol1950: Z angielskimi. Dużo osób zaczyna od "friends" bo język prosty + oglądali to juz tyle razy, że znajdą dialogi po polsku na pamięć i wtedy nawet jak po angielsku im nie idzie to wiedzą o co chodzi i mogą zapamiętać zdanie w innym języku. Jeżeli masz taki film/serial to od niego zacznij. Jak dla mnie oglądanie z polskimi napisani się nie sprawdza, jak nie masz takiego ulubieńca to zacznij
  • Odpowiedz
@zozol1950: Tylko rok :D? W rok to się można nauczyć sensownie angielskiego zaczynając od zera... Jak nie zdasz przez to wg Ciebie to znaczy, że nie umiesz kompletnie nic, zacząłbym przygodę od przelecenia serii Grammarway, ta seria zawiera materiał obszerniejszy niż matura, ale angielski Ci się przyda, a nie tylko pod maturę. Dużo słuchać, bardzo dużo! Jak nie chcesz słuchać lektorów gadających o dupie marynie to wybierz sobie serial, który
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zozol1950: wydaje mi się, że w tych apkach możesz się uczyć ile chcesz, tylko są takie cele do zrealizowania dzienne, żebyś się starał je realizować i dostawał za to doświadczenie, taka grywalizacja nauki
  • Odpowiedz