Wpis z mikrobloga

Mirki, taka #!$%@? akcja, że trzeba wrzucić na mirko i zapytać o pomysły.
Ziomek z narzeczoną przyjechali do PL na tydzień pozapraszać ludzi na wesele.
Pierwszego dnia pobytu idąc wieczorem do domu zgubili portfel z dokumentami i pieniędzmi w obcej walucie (około 8tys PLN). Następnego dnia po całodziennych poszukiwaniach odzywa się ich sąsiad, że znalazł portfel ale bez pieniędzy w środku, tylko z dokumentami. Gość około 60 lat, alkoholik, oczywiście był pijany i każde jego zdanie odnośnie okoliczności znalezienia zguby nie trzymało się poprzedniego. Wersji tysiąc a każda przeczy poprzedniej.
Zdecydowanie po rozmowie z nim Ziomek odniósł wrażenie, że gość jest winny jak ocet.
Tylko jako że to #!$%@? z niego (zawsze był) to wypiera się, twierdzi że nie było hajsu, później że widział że ktoś brał jednak ten hajs na jego oczach a portfel wyrzucił itp. No ściema.
I teraz tak...co zrobić w tej sytuacji. Policja chyba niewiele może zrobić, Ziomek ma nagraną tą rozmowe z tym trefnym sąsiadem jak mataczy. Ale to chyba niewiele da. Poza srogim #!$%@? istnieje jakaś opcja?

Żal mi kumpla mocno, #!$%@?ą za granicą oboje z narzeczoną, ciężko pracowali na ten hajs żeby zrobić wesele i pierwszego dnia w PL taka akcja.

##!$%@? ##!$%@? ##!$%@? #oszukujo #emigracja
  • 16
@fatoom87 pewnie nie ma na to czasu ale obserwacja. Tak dla potwierdzenia. Sprawdzić czy menelisko nie żyje chociaż trochę ponad swój stan. Zresztą wymieni te ojrosy w NAJBLIŻSZYM kantorze więc ja bym poprosił policję jednak o pomoc. Trzeba im dać trop bo to jest sprawa, która z przyjemnością umorzą. Jak milicjant przejdzie się do każdego pobliskiego kantora, chwilę pogada i zostawi fotkę Pana Heńka, to za tydzień, dwa Hieniu wpadnie po same
Proponuję złożyć zawiadomienie mimo wszystko, skoro gość kręci co do okoliczności znalezienia portfela i sposobu w jaki gotówka zniknęła jest uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, a co za tym idzie myślę, że przeszukanie miejsca zamieszkania alkusa będzie czynnością, która potwierdzi przypuszczenia.