Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że wolne mam ostatnio tylko w tygodniu, jak wszyscy pracują, stwierdziłem, że czas na powrót do #rower. Przymierzam się od jakiegoś czasu do kupna no i wybór padł na rower z Decathlonu. Pytanie do Was, nadaje się to do czegokolwiek? Przemawia do mnie cena, raty 0%(nie mogę sobie pozwolić na naruszenie oszczędności) i zasadzie dobre opinie. Myślę, że trasy dłuższe niż 50 km na początku raczej nie wchodzą w grę. Trasy w Warszawie i okolicach. Dziękuję za pomoc :)
  • 28
@EliotAlderson: wolnobieg to g...no( ͡° ͜ʖ ͡°)
stary typ tylnego mechanizmu (zębatki ze zintegrowanym bębenkiem nakręcane na piastę), gdzie oś często się gnie lub łamie. Nowszy i lepszy typ to kaseta (same zębatki, bębenek jest tu elementem piasty - upraszczając).
@EliotAlderson: kupiłem go w zeszłym roku (na przekór wypopkom które twierdziły, że rower się zaczyna od 2k i to używany, a reszta to urządzenia roweropodobne) co prawda o stówkę mniej w przecenie i nie mam żadnych zastrzeżeń. Wymieniłem na starcie mostek na wyższy i siodełko na miększe i jeżdżę bezproblemowo. Polecam i pozdrawiam cieplutko :* #nohomo
@EliotAlderson: Ja kupiłem sobie taki rower "miejski". Do jazdy po asfalcie nadaje się znakomicie, a na polnych drogach też daje radę. Nawet w las można nim wjechać (ale bez przesady), chociaż trochę się tu ślizga.

Coś podobnego do tego:
https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside120-id_8379017.html
Mam go już z 5 lat, kosztował 7 stówek w decathlonie i w sumie dalej działa dobrze - coś tam puka z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu tylko przy jednym ustawieniu przerzutek (2-5),
@brachistochrona: podjechałem wczoraj do Decathlonu i szczerze mówiąc 120 nie wzbudził mojego zaufania. Taki delikatny się wydawała. Za to riverside 500 już bardzo, zakochałem się. Jestem w trakcie załatwiania rat przez internet, kobieta w stacjonarnym próbowała mi wcisnąć kartę kredytowa wiec wyszedłem. No i w stacjonarnym był ładny szary, w necie niestety tylko biały. Ale juz się nie mogę doczekac
@EliotAlderson: no to fajnie. Też jest ok za tę cenę. Tylko zanim kupisz to zorientuj się jaka tam jest korba - ile ma zębów. Na stronie podają chyba 36, ale to chyba błąd (w rowerze mtb spoko, w trekkingu za mało moim zdaniem). Możliwe że to tyle ma największa zębatka w kasecie, a nie korbie.