Wpis z mikrobloga

mireczki z #motoryzacja szukam samochodu do prawie codziennej jazdy po autostradzie, wymagania to w miare komfortowa jazda przy prędkościach 140-160 km/h no i żeby był zapas żeby pojechać ponad 200 ale żeby trzymał się dobrze drogi i komfortowo się prowadził przy dużych prędkościach no i żeby przyspieszał w miare dynamicznie tak 8-10s do setki, zależy mi na dobrym wyciszeniu wnętrza i dobrym audio fajny byłby autonomiczny tempomat i może matrycowe reflektory, budżet? w sumie bez różnicy bo będę brać leasing, myślałem o civic typer nowym ale nie wiem czy będzie komfortowy przy większych prędkościach zastanawiam się czy żeby takie wymagania spełnić muszę kupić auto premium typu audi, bmw czy mercedes? Dodatkowo fajny by był rozrząd na łańcuszku no i brak turbiny chociaż to raczej nie realne
  • 8
Honda civic 2006 jeździłem w benzynie to przy 120 głośna była, ale przy 160 to darcie japy starej jak wracasz o 4h nayebany rano to to pikuś.
jaka to zasada?


@bidzej: fizyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Benzyna n/a 2.0 kontra benzyna turbo 2.0?
W średnim zakresie obrotów ta druga będzie miała większa moc i moment obrotowy, przez co będzie mogła utrzymywać dana prędkość na niższych obrotach a co za tym idzie będzie cichsza.

Owszem są silniki bez turbo które oferują duża moc jak np. te z Type R - ale to wysokoobrotowe szlifierki.
@Atreyu: no teoretycznie to byc moze. Ale jedna rzecz to to, ze jadac ze stala predkoscia, daleka od limitu samochodu, nie potrzebujesz tyle mocy i momentu, zeby wolnossaka pilowac na nizszym biegu niz turbo.
A druga, to ze jadac szybciej, np. z predkoscia autostradowa, i tak przytlaczajaca wiekszosc halasu to szum powietrza oplywajacego nadwozie i opon. Tu liczy sie wygluszenie nadwozia (i same opony)
Wiec w sumie jedyna roznica jaka da
@mirasKo-Kalwario: Z dala od Civica , ze smutkiem to stwierdzam bo zawsze lubiłem Hondy. Chwilowo jestem w trakcie szukania nowego samochodu i po jeździe testowej wydaje mi się , że możesz sprawdzić Jaguara XE. Super się prowadzi wyciszenie ok. Inna opcja Lexus IS jak chcesz audiofilskie nagłośnienie do IS można wrzucić audio Mark Levinson.