Wpis z mikrobloga

Mojemu ojcu dość mocno siadł kryzys wieku średniego. No, mocno średniego.
Niektórzy mężczyźni w tym czasie szukają wrażeń w sportach, często ekstremalnych, innym serce bije mocniej na widok nastoletniej sąsiadki albo młodej sekretarki. Mój ojciec natomiast postanowił nagle zostać Józefem cieślą i Bobem Budowniczym w jednym. Oświadczył, że do nowo postawionej altany w ogrodzie sam zbuduje stół. Facet, który najpewniej nigdy w życiu nie trzymał w dłoniach piły, i który uznał, że fachowiec to zawsze wszystko na oko najlepiej zmierzy, jemu żadnych rysunków i podpowiedzi nie trzeba.

Siedzi w ogrodzie. Od rana do nocy słychać tylko piłowanie, wiercenie i stukanie przerywane wyklinaniem na czym tylko ziemia stoi.
Ze zmarnowanych desek zapewne dałoby radę zbudować już trzy takie stoły, razem z ławkami.
Właśnie pojechał do Castoramy po nowy zapas materiałów "bo coś mu tam źle docięli i się deski nie zgadzają, na kantówki też go oszukali".

Cieszymy się wszyscy bardzo, że znalazł nową pasję. Mama nawet mu drelich kupiła. I pas na narzędzia.
#niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #budownictwo i #heheszki
LisListopadowy - Mojemu ojcu dość mocno siadł kryzys wieku średniego. No, mocno średn...

źródło: comment_doXahK6pRYDTSOexc0P2xuoLnNSgXDge.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Dlaczego heheszki muszą być z kogoś? Ja się z ojca nie wyśmiewam, jego nagły zapał do rzeczy, o którą nikt by go wcześniej nie podejrzewał jest po prostu radosny. Śmieszy nas wyłącznie to, że wszystkimi niepowodzeniami w trakcie roboty obarcza deski i sklep :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LisListopadowy: lepsze niż mój ojciec odkrywca skarbów xD
Kurla. Raz przyniósł granat, zabezpieczony teoretycznie zdatny do użycia xD

Poszła zjebka, ogarnął i teraz tylko monety, blachy z logiem firmy prapradziadka i w sumie dobrze że coś robi
  • Odpowiedz
Dios mio, dziewczyna po prostu w zabawny sposób opisuje nowe hobby ojca, a tu już spina, żeby sama się za coś wzięła czy pozmywała XD
  • Odpowiedz
@banjo: chyba nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji udanego projektu taty dla #lislistopadowy Już dziewczynie współczuję tych niekończących się opowieści przy każdym rodzinnym spotkaniu przy tym stole, jak to było trudno itd......... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Próbowałam mu pomóc kilka dni temu. Niestety bardzo szybko mnie wygonił, bo "no nie zniesie wymądrzania się" jak mu chciałam dać poziomicę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@LisListopadowy: ty to chyba jesteś zza granicy...
  • Odpowiedz
@LisListopadowy: no i to ja szanuję. Też o wielu rzeczach, za które się chwytałem w którymś momencie życia nie miałem pojęcia i kląłem na czym świat stoi, ale z czasem przychodzi praktyka i satysfakcja. A nie gnicie przed telewizorem i narzekanie na cały świat, szczególnie, jak pogoda ładna, a przy domu można coś poogarniać. Mój ojciec cała zima stagnacja, brak ruchu, a jak się zaczął sezon to non stop coś
  • Odpowiedz
@LisListopadowy: Mój Tata lubi stolarkę. Nigdy nie był stolarzem, ani z zawodu ani z zamiłowania, tam najwyżej jakieś popierdółki. Ale no lubi stolarkę, coś go w niej intryguje. Obiecał sobie, że postawi sobie warsztat na emeryturze i będzie majsterkował.

Żeby było klarownie: to jest bardzo łebski facet, bardzo zdolny manualnie, przy domu zrobi prawie wszystko (co nie wymaga komputera, bo z tego tak koło dwóch trzecich).

Jego dwa główne osiągnięcia
  • Odpowiedz