Wpis z mikrobloga

Często na tagu padają pytania od przyjezdnych Mirków i Mirabelek co zjeść/ gdzie pójść. Mimo że #szczecin nie jest rarytasem na tle Polski to jednak fajnie by było mieć całą wiedzę w jednym miejscu.

Ambitnie mnie natchnęło, aby stworzyć plik a la przewodnik, w którym będziemy to wszystko zapisywać. @Dorciqch nie będzie już musiała za każdym razem wymieniać listy możliwości w komentarzach XD
Można powiedzieć, że trochę zgapione od Wrocławia i Gdańska.

przewodnik

Jest w mocno roboczej wersji, ja też nie mam wiedzy na każdy temat, dlatego jak widzicie błędy lub chcecie dodać jakieś info- piszcie. Jeśli ktoś przyjezdny korzystał z noclegów i był zadowolony to niech też komentuje, bo Szczecinianie nie śpią w hotelach (chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Będę aktualizować na bieżąco.
Będzie świetnie, jeśli stworzymy go razem!

  • 27
@Dorciqch: wiadomo, że będą, ale może uda się wkleić to w belkę tagu i zamiast się produkować napiszesz tylko " beelkaa taaaguuu" XD
Może warto by było coś ująć z podziemnego Szczecina? Jeśli jest coś jeszcze otwarte...
@netefre: super pomysł, myślałem o tym już kilka razy, ale sam bym czegoś takiego nie zrobił.
Pytanie typu "będę 1-7 dni w Szczecinie co zobaczyć gdzie zjeść" powtarza się nadzwyczaj często i to ułatwi mirkom sprawę. Postaram się kiedyś dodać coś od siebie.
Jak powstanie jakaś pierwsza wersja, to można by wrzucić link w opis tagu (może nawet już teraz, bo widzę, że już trochę tam jest wpisane).
@netefre uwazam ze jezioro szmaragdowe i głębokie oraz arkonka out. To fajne miejsca dla mieszkancow aby sobie odpoczac. Ale gdybym ja mial jechac za miasto aby popatrzec na jezioro i las to bym sie #!$%@?ł ... Ewentualnie jesli ktos jest w Szczecinie tydzien to mozna polecić. Ale tak na dwa dni to absolutnie nie polecam tracic czasu na dojazd.
@netefre do imprez cyklicznych na pewno trzeba wpisać pyromagic.
@ziobro2 ja bym szmaragdowego nie usuwała. Uzupełniłabym, że od jeziora biegną szlaki prowadzące w różne zakątki puszczy bukowej, w okolicy samego jeziora warto również zobaczyć Grotę (byłą restaurację, teraz centrum edukacji przyrodniczej) w całości zdobioną przez człowieka, chociaż nie wygląda, ruiny wieży Baresela (ładny widok ze schodów niegdyś do wieży prowadzących) i koniecznie centrum informacji turystycznej Szmaragdowe-Zdroje, gdzie można zobaczyć podziemia.
@netefre Bazylika Archikatedralna pw Świętego Jakuba- budowę rozpoczęto w 1187roku. Kilkukrotnie przebudowywana. Po wojnie mocno zniszczona, do tej pory jeszcze nie odzyskała przedwojennego wyglądu, co zmieni się po zakończeniu remontu północnej elewacji. Na wieżę katedry można wjechać windą. Iglica ma wysokość 110,18m, co daje jej drugi wynik (po licheńskiej) w Polsce. Z tarasu widokowego zlokalizowanego w środku rozpościera się widok na całe miasto.
Godziny otwarcia tarasu: 10-19 poniedziałek-niedziela
Bilety: normalny 10 zł,
@netefre Wieża Gocławska, znana także jako wieża Bismarcka budowana była na raty. Budowę rozpoczęto w 1914, lecz na czas wojny budowę przerwano. Wieżę oddano do użytku w 1921 roku. W wieży znajdowała się niegdyś restauracja. Obecnie wieża jest w prywatnych rękach i niestety jest zamknięta. Warto jednak obejrzeć ją z zewnątrz.