Wpis z mikrobloga

@napcok: metodologia pomiaru to ilosc wejsc na strone dystrybucji. Mala grupa uzytkownikow monjaro walczy na forach z problemami nieznanymi w cywilizowanym swiecie stad duza liczba wyswietlen i wysoka pozycja w rankingu. Systemy typu "zainstaluj i zapomnij" mimo wiekszej popularnosci sa nizej.
@napcok ktoś szuka informacji o danej dystrybucji, wchodzi na distrowatch bo tam go często kieruje google i sprawdza, a statystyki rosną. Później laiki widzą dane distro w topce i od razu myślą, że musi być nie wiadomo jak dobre i mieć ogromną bazę użytkowników. To oznacza w sumie tylko popularność szukania informacji o dystrybucjach. Zdaję mi się, że nawet oni sami o tym pisali.

Sam używałem manjaro chwilę czasu i na pewno
@PanKszysiu: cóż każdy ma swoje doświadczenia i swoje preferencje. Ja mam na desktopie Manjaro od ok. 4 lat i nawet przez myśl mi nie przeszło żeby go zmieniać. Wcześniej wiele lat spędziłem na dystrybucjach z tradycyjnym modelem wydawniczym (nie rolling-release). Teraz taki model wydaje mi się absurdalny - mówię o desktopie - serwery to inna para kaloszy.
Choć z drugiej strony raczej bym nie polecił go jako pierwszego Linuksa dla kogoś
@napcok co do rolling release się zgodzę, naprawdę super sprawa.
Sam używałem kilka lat antergosa, który opiera się również na tym. Wszystko działało super, wywaliło mi się tylko raz w życiu. Byłem na deepinie (wspierali go wtedy od max miesiąca, może i mniej), wyszedł nowy gnome i mi pokazało aktualizacje kilku paczek. Zrobiłem na ślepo update i to był mój błąd, jedna główna aplikacja deepina mi się wysypała i nie miałem launchera
@napcok: prawie sie przenioslem na manjaro budgie, ale ubuntu budgie wygralo z 2 wzgledow:
- ubuntu budgie ma swietne applety
- w manjaro jest tyle bloatware out of box, zaden inny system nie ma tyle syfu poinstalowanego
@napcok: Ciekawe ile ludzi robi tak jak ja, mam kilka serwerów pod różnymi adresami i na nich odpalam skrypt raz na 24h uruchamiający przeglądarke z stroną www.distrowatch.com i następnie po czasie zabijającym przeglądarke. ubuntu +10 wejść codziennie