Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy #filmnawieczor (+ kod na #pysznepl, szczegóły na końcu) to "The Girl with All the Gifts" (2016) czyli jeden z najlepszych filmów o zombie (a raczej z tłem o tej tematyce), jaki miał premierę w ostatnich latach. To postapokaliptyczne kino, w którym ludzkość znajduje się w mocnym odwrocie i rozpaczliwie stara się znaleźć z tej sytuacji wyjście. Brzmi schematycznie? Na szczęście tylko brzmi - film wywraca znane schematy do góry nogami i cholernie mocno trzyma w napięciu.

Nie oczekujcie tutaj krwi lejącej się hektolitrami i taniego patosu. Mimo wielu scen, w których czujemy zagrożenie i dochodzi do bezpośredniej konfrontacji, nie mamy tutaj do czynienia z typowym kinem akcji. W szerszej perspektywie obraz skupia się na rozwoju bohaterów, ich postępowaniu i zdaje się pytać, gdzie znajduję się granica w której możemy kogoś określić jako istotę ludzką. Mimo wszystko przez blisko 2 godziny ani razu nie czułem się znudzony - to bardzo udany mix, gdzie wszystkie elementy są spójne i dobrze ze sobą grają, a twórcy nieraz potrafią bardzo udanie zaskoczyć widza. Zdecydowanie polecam, nawet jeśli nie jesteście fanami tego typu filmów - spokojnie, powinien przypaść Wam do gustu.

Opis:


Jeśli podobają Ci moje wpisy dot. kina to zaobserwuj proszę mój tag - #poroncowekino. Przy okazji - jeśli dotarłeś do tego miejsca, zostaw plusa. O 20:30 wśród plusujących zrobię #rozdajo kuponu -10zł (apka, MWZ 20zł) na Pyszne.pl ʕʔ #kino #film #filmy #sciencefiction #scifi #postapokalipsa #ogladajzwykopem
Poroniec - Dzisiejszy #filmnawieczor (+ kod na #pysznepl, szczegóły na końcu) to "The...

źródło: comment_4i6LOuIE6XmFCODeGwdMUV3uBaHfAJFx.jpg

Pobierz
  • 4
@Poroniec: Chciałem napisać o Ponytypoolu jako najlepszym filmie o zombie w ostatnich latach, ale widzę, że wyszedł 10 lat temu... Co do dziewczyny z darami to podobało mi się zakończenie, ale nie był on ideałem. Cargo (2017) z Martinem Freemanem też wygląda ciekawie