Wpis z mikrobloga

#zaglebielubin #ekstraklasa
Jednak jest! Mamy przedłużenie umowy trenera Lewandowskiego, kontrakt 1+1.
Dodatkowo chyba Przegląd Sportowy informuje, że chrapkę na stanowisko prezesa ma Mateusz Dróżdż. W obecnej sytuacji to dość naturalny kandydat do stołka i wydaje mi się, że jest to kandydat dobry.

Jako, że sezon dobiega końca chciałem jeszcze napisać o kadrze na przyszły sezon. Jeśli w niedzielę nie wygramy z Górnikiem to ostatnie kolejki powinny być rozgrywane właśnie z myślą o nowym sezonie. Jak powinna wyglądać kadra na przyszły sezon? Moim zdaniem potrzebuje małej ewolucji bez rewolucji.

Zawodnicy których pozbyłbym się po sezonie: Forenc, Pietrzak, Todorovski, Kubicki, Moneta, Woźniak, Tuszyński - jak widać są to głownie zawodnicy wypożyczeni i ligowy dżemik, który gra coraz mniej
.
Zawodnicy nad których przydatnością należy się zastanowić: Leciejewski, Janoszka, Pawłowski, Nespor - bramkarz, który miał rozwiązać problemy z obsadą na dłuższy czas puszcza szmaty w rezerwach, pomocnicy, którzy mają umiejętności ale nie za bardzo je pokazują i napastnik który nie strzela i jest kontuzjowany (ale kiedyś tam strzelał) - co z nimi zrobić nie wiem. Wiem jedynie, że wciąż są to zawodnicy dodający głębi składu i mogą być przydatni. Nie można tak wywalić wszystkich na raz.

Kadra na przyszły sezon: fajnie gdyby udało się odważniej postawić na młodych: Pakulski, Żyra, Slisz, wracający z wypożyczenia Siemaszko. Natomiast transfery przy tylu odejściach byłyby jednak niezbędne - wg mnie przede wszystkim dwóch pomocników do rywalizacji, prawy obrońca oraz napastnik.
  • 3
@kierunkowskaz zamieniłbym Tuszka i Nespora miejscami, a nad Pawłowskim w ogóle bym się nie zastanawiał, tylko zachował. Przy obecnej mizerii na skrzydłach jest wyróżniajacym się graczem, mimo wielu wad.
@kierunkowskaz: Pawłowski jest chimeryczny jak cholera, ale jak zobaczymy kto jest oprócz niego w klubie to wciąż wydaje się jedynym sensownym skrzydłowym w tym klubie. Wszystkich irytuje bo robi dużo strat i prawie zawsze wybiera złe opcje w ataku, ale czasem mu wyjdzie strzał czy zagranie co Janoszce nie pamiętam kiedy się udało ostatni raz, chyba z Sonderjyske
@ejrafi: pewnie macie rację odnośnie Pawłowskiego.
Natomiast @appylan co do Tuszyńskiego i Nespora to wg to jest trochę tak, że nie wierzę że Tuszyński może wejść na wyższy poziom czy tam być w wyższej formie - a jego obecny poziom to go predestynuje do gry w Zagłębiu ale bardziej Sosnowiec. A w Nespora wierze o tyle, że gdyby udało się go doprowadzić do formy to jest zawodnikiem znacznie lepszym od Tuszyńskiego