Wpis z mikrobloga

@Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: No wlasnie przeciez to mialem na mysli. Polski NS to nie nazizm. Czyli jesli gdzis ktos zalozy grupe, ktora wezmie zalozenia nazizmu (jako baze), ale podmieni Niemcy np. na Polske, dokona paru modyfikacji to nie bedzie to nazizm, a tym samym on nie bedzie nazista ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do Szturmowcow to wygladaja mi na polskich faszystow po prostu. Tym bardziej mowienie o nich
  • Odpowiedz
Polski NS to nie nazizm


@Tiwaz: Biorąc pod uwagę fakt, że "nazizm" jest skróconą wersją nazwy "narodowy socjalizm"... to to się kupy nie trzyma.


Czyli jesli gdzis ktos zalozy grupe, ktora wezmie zalozenia nazizmu (jako baze), ale podmieni Niemcy np. na Polske, dokona paru modyfikacji to nie bedzie to nazizm,
MannazIsazRaidoKaunanOthala - > Polski NS to nie nazizm

@Tiwaz: Biorąc pod uwagę f...

źródło: comment_sQdGDW6q7tSMLTbhhAjasyl9r9YxiuBt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: Nie jestem politologiem, ale zakladam, ze narodowy socjalizm niemiecki z III Rzeszy to nazizm. Tak jest znany i udokumentowany (stad w wiekszosci kontekstow NS=nazizm=hitleryzm). Teraz, jesli ktos wezmie 70% jego zalozen, wyrzuci kontekst niemiecki, hitlera, zastapi niemcow/germanow slowianami, zmieni symbolike, odetnie sie od nazizmu, potepi go, odrzuci zalozenia typu eksterminacja, wstawi panslawizm, ...., itd itp to jak to nazwiesz? Nazizm ? To sie dopiero kupy nie trzyma, bo wtedy
  • Odpowiedz
Nie jestem politologiem, ale zakladam, ze narodowy socjalizm niemiecki z III Rzeszy to nazizm. Tak jest znany i udokumentowany (stad w wiekszosci kontekstow NS=nazizm=hitleryzm). Teraz, jesli ktos wezmie 70% jego zalozen, wyrzuci kontekst niemiecki, hitlera, zastapi niemcow/germanow slowianami, zmieni symbolike, odetnie sie od nazizmu, potepi go, odrzuci zalozenia typu eksterminacja, wstawi panslawizm, ...., itd itp to jak to nazwiesz? Nazizm ? To sie dopiero kupy nie trzyma, bo wtedy kazdy bedzie te zalozenia odnosil do hitleryzmu


@Tiwaz: Ale wiesz o tym, że cosik zwany narodowym socjalizmem miał wiele wariantów, a hitleryzm i strasseryzm to tylko niektóre z nich?

Dla mnie NS to glownie konstrukt polityczny, a moze byc w kontekscie dowolnego
  • Odpowiedz
@Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: Czyli tak jakby zaprzeczyles sobie, bo pisales ze NS to nazizm (skrot itd). Nie wiem juz gdzie sie nie zgadzamy.... To co piszesz to troche takie tezy ex catedra, stwierdzenia... Mam wrazenie, ze mozna polemizowac jeszcze dlugo i wcale to nie jest takie oczywiste. To nie matematyka, wiec kazdy moze cos sobie uwazac (np "faszyzm to lewica" :)). Swastyke chca uzywac tzw. rodzimowiercy i napewno nie w takim kontekscie
  • Odpowiedz