Wpis z mikrobloga

myślę nad przerzuceniem się z dwóch pc- jednego do grania, drugiego do pracowania, na jeden. mam zamiar zupgradeować pc do jakiegoś ryzena 7. Pytanie moje brzmi- czy da się to fajnie ogarnąć (tzn. system i całe środowisko) bez dual boota? myślałem nad vm, bo nie jestem fanem wyklikiwania wszystkiego w ide. jak sobie poradzić z tym, żeby mieć na raz windowsa i linuxa? ktoś tak pracuje? jak vm to jakie? a może sam pomysł przerzucania się na 1 pc bez dual boota jest zły?
#programowanie #linux #komputery
  • 27
  • Odpowiedz
@kuskoman: Wszystko da się ogarnąć, ale pytanie czy jest sens :P

Skoro na jednym grasz to pewnie Windowsa będziesz chciał, ale zarazem praca to masochizm (chociaż zależy co robisz) i vice versa. Możesz jak masz dobrego kompa to ogarnąć vfio i mieć Linuksa, a Windowsa w VM z kartą graficzną
  • Odpowiedz
@fervi: no właśnie chcę mieć oba systemy. Tak jak pisałem planuję upgrade do ryzena 7, tylko nie wiem jak z ramem będzie
no i chyba wolę windowsa jako główny i linuxa w vm, ale jak pisałem póki co zastanawiam się and sensem tego
  • Odpowiedz
@kuskoman: To potestuj Linuksa w VM; ja praktycznie wszystko na Linuksa przerzuciłem (granie i pracę) i żyję, ale znając przeciętnego człowieka to lepiej chyba Windows i VBox z Linuksem (albo VMware bo tryb Unity)
  • Odpowiedz
@kuskoman: Nie wiem jak w dzisiejszych czasach ;) z najwspanialszym systemem, ja z numerekiem 7 parę lat temu spędziłem dużo czasu z taką zabawą.
Jak chcesz wygodnie i wydajnie grać to musisz użerać się z dualbootem :(.
Albo zrobić tak jak ja i wyj. ten beton.
Jak jednak będziesz w to brną i Ci się uda, to czy mógłbyś się podzielić jak to będzie u ciebie wyglądało(bo mam mocno zdezaktualizowane dane
  • Odpowiedz
@kuskoman: Więc Linux jako main, obok gdzieś Windows, dualboot na same gierki, które nie działają na Linuksie i po robocie. Sam tak mam, tyle że Windowsa włączam raz na pół roku maksymalnie, bo wymaga u mnie specjalnych rytuałów (odłączenie USB + resety aż zadziała)
  • Odpowiedz
@kuskoman: od dawna mam dual boot windows 10 + Linux, aktualizuje obydwa systemy i nie ma żadnego problemu. W czasach EFI w szczególności nie ma się czego obawiać
  • Odpowiedz