Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy!
W ubiegłym tygodniu kupiłem sobie moto. Motocykl kupiony w Polsce, zarejestrowany z ważnym przeglądem i OC kończącym się w połowie maja. I teraz pytania:
1. Ile mam czasu na rejestracje? (30 dni?)
2. Gdzie udać się najpierw - do US czy do Wydziału Komunikacji?
3. Jakie koszty mnie tam czekają?
4. Czy jak podejdę do WK to muszę zabrać od razu ze sobą stare blachy?
5. Czy po rejestracji muszę od razu wykupić nowe ubezpieczenie czy moto może stać w garażu kilka dni bez ubezpieczenia?

#motoryzacja #motocykle
  • 17
  • Odpowiedz
@ciapekm: najpierw skarbówka, na to jest coś koło 14 dni. Podobno można załatwić PCC przez ePUAP/obywatel.gov.pl. Chyba, że kupiłeś od firmy, na FV to nie ma PCC.
W WK zapłacisz około 100 zł. OC musisz mieć od następnego dnia po tym kończącym się. Nie może stać bez ubezpieczenia, musi być kontynuacja.
  • Odpowiedz
@ciapekm:

1. 30 dni, chociaż nie ma żadnej sankcji, jeśli to przeciągniesz. Co najwyżej policjant może zatrzymać taki dowód w trakcie kontroli.
2. 14 dni na złożenie deklaracji i opłacenie PCC-3, chyba że kupiłeś motocykl od firmy, wtedy nie interesuje cię PCC. Ogólnie obie te rzeczy trzeba zrobić, ale nie są ze sobą powiązane.
3. Nowy dowód i tablice, no chyba, że ten sam powiat/dzielnica (dla Warszawy), wtedy zmiana tablic
  • Odpowiedz
@ciapekm: 1. w teorii 30 dni, ale najpierw przegląd, bo nie przerejestrujesz.
2. do US nie musisz. Do SKP wpierw.
3. google - rejestracja motocykla. Zależy czy zmieniasz blachy czy nie.
4. Tak, o ile chcesz przerejestrować.
5. Jak nie wykupisz to i tak z automatu się przedłuża stare.
  • Odpowiedz
Najpierw musisz przepisać na siebie ubezpieczenie, albo z niego zrezygnować, potem kupić polisę na siebie (na podstawie umowy). Z ubezpieczeniem i blachami idziesz do wydziału komunikacji.


@babochka: Nie musisz.

W WK zapłacisz około 100 zł. OC musisz mieć od następnego dnia po tym kończącym się. Nie może stać bez ubezpieczenia, musi być
  • Odpowiedz
zarejestrowany z ważnym przeglądem i OC kończącym się w połowie maja.

Kończy się za rok bez 5 dni :)


@ciapekm: to używaj innych spójników, bo nie raz zdanie zmienia sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz