Wpis z mikrobloga

Rodzicie kumpla kupili lapka w markecie na super promo i teraz szok bo taki wolny. Szczerze to sam sie zdziwiłem, ze jest tak wolny (procek swoja drogą). O co tu chodzi? Dysk taki wolny? Niby sprawny, bez błędów, ale mega wolno wszystko działa, system prawie czysty, w autostarcie wylaczone smieci. Dostałem go, żeby poradzić czy można go jakoś przyspieszyć poprzez zmianę systemu na starszego Win. ew. dokupienie 4GB RAM, SSD.
#komputery #serwispc #windows10
Pobierz
źródło: comment_gMANda9HOPl33L0JTLhhMFHhufmNOJxM.jpg
  • 26
@Kremufczyn: zgodzę sie, ale czy to jest wyłącznie przyczyna tego, że on jest tak wolny? predkosc dysku jest porażająco niska. Normalnie to bym go wymontował i sprawdził pod innym kompem, ale nie chce dłubać, zeby nie było, że ktos w niego ingerował i odrzucą gwarancje.
@widmo82: #!$%@? mnie to bo za 500zł kupiłem T500 które gdyby wsadzić SSD to dziś dawałoby radę, mimo że to ostatnia generacja CPU przed tymi z literką i na przedzie. Teraz to może kosztuje z 400zł i da radę dalej.

Te gównolaptopy to porażka. Kupiłem używanego lapka od mirka za 1800zł i mam i7, 8gb ramu (3 porty, możliwość rozbudowy do 16GB), gtx 765m więc jak już gry nie będą śmigać,
Pokrótce, dałeś dupy,


@TymRazemNieBedeBordo: to nie jest moj laptop, ja mam sprawić, zeby było szybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°) łudziłem się, ze ktos napisze... zmien na SSD i bedzie duzo lepiej, ale jednak wg. wielu tu piszacych, procek i tak zdławi tego SSD i tylko strata kasy
@widmo82: hdd to chyba jedyne co jest w miare ogarniete w tym systemie, bo tego nie idzie zastąpić w dzisiejszych czasach tak bardzo wybrakowanym modelem. Co najwyżej możesz powyłaczać wszystkie style wizualne, poczytać jak zoptymalizować w10, wyłączyć telemetrie i inne badziewia.
@widmo82: czego byś nie zrobił (włożył dysk SSD) to procesor będzie spowalniał cały system i to on jest tutaj problemem na 100%. Nie słuchaj fachowców bo SSD nie da Ci kompletnie nic w tym zestawie. RAMu spokojnie startczy. Niech zgadnę: zajebuje się w akcji jak coś odpalisz - system przestaje chwilami reagować. Do spokojnego działania Pentium w lapku to minimum - kup procesor na allegro i wstaw jakieś i3 - będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TymRazemNieBedeBordo: Za 2000 kupiłem ostatnio lapa z i7, 8gb Ramu, 960m z gwarancją na półtora roku, do tego z gratisami w postaci myszki Razer Naga, słuchawek Razer Kraken 7.1 i dwoma podstawkami chlodzacymi. Myślałem że to scam, ale wszystko śmiga już 4 miesiąc xD